Zamknij

#Hot16Challenge2 podsumowane. Co udało się kupić za zebrane pieniądze?

29.09.2020 10:21
Solar Hot 16 Challenge 2
fot. mat. prasowe / Youtube

#Hot16Challenge2 to akcja, która podbiła całą Polskę i została wsparta przez największe muzyczne gwiazdy. Jej celem było zebranie pieniędzy na rzecz polskich lekarzy i szpitali walczących z pandemią koronawirusa. Przyszła pora na podsumowanie. Pomysłodawca akcji, czy raper Solar, zdradził, co udało się kupić za zebrane pieniądze.

Akcja #Hot16Challenge2 ruszyła pięć miesięcy temu i opanowała cały internet. Najpopularniejsi artyści dołączali krok po kroku do wyzwania mającego jeden główny cel – pomoc polskim lekarzom i szpitalom w trakcie pandemii koronawirusa.

W ramach #Hot16Challenge2 udało się zebrać blisko 3,7 miliona złotych. Raper Solar, który zainicjował zbiórkę, podsumował właśnie całą akcję. W najnowszym teledysku ujawnił, co udało się kupić za zebrane pieniądze.

Majka Jeżowska wygrała Hot 16 Challenge 2. Jej rap przyćmił wszystkich [WIDEO]

Finał Hot 16 Challenge 2: podsumowanie akcji. Co udało się kupić za zebrane pieniądze?

W trakcie trwania akcji #Hot16Challenge2 każdy chętny mógł wesprzeć specjalną zbiórkę uruchomioną na stronie Siepomaga.pl. Ostatecznie polską służbę zdrowia w czasie walki z pandemią COVID-19 wsparło ponad 95 tys. osób.

Raper Solar podsumował akcję #Hot16Challenge2 za pomocą zupełnie nowego teledysku, w którym gościnnie pojawił się także Białas.

Za zebrane pieniądze udało się kupić:

  • 208 500 par rękawiczek,
  • 62 500 maseczek,
  • 5 740 przyłbic,
  • 4 127 kombinezonów ochronnych,
  • 7 urządzeń do dezynfekcji NOCOWALL
  • 7 karetek pogotowia

Hot 16 Challenge 2: kto wziął udział w akcji?

Akcja #Hot16Challenge2, choć zapoczątkowana przez polskich raperów, ogarnęła swoim zasięgiem całą branżę muzyczną.

W trakcie kilku ostatnich miesięcy w muzycznym wyzwaniu wzięły udział najpopularniejsze polskie gwiazdy, m.in. Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Daria Zawiałow, Margaret, Beata Kozidrak, Natalia Szroeder, Roksana Węgiel, Viki Gabor, Sanah, Cleo czy Michał Szpak.