Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Coldplay stworzyli utwór dla ofiar huraganu w Teksasie. Zaśpiewali go na żywo [WIDEO]

29.08.2017 14:11

Huragan Harvey spustoszył jeden z największych amerykańskich stanów. Pod wodą znalazło się m.in. największe miasto Teksasu – Houston. To właśnie tam, 25 sierpnia, zespół Coldplay miał dać występ. W związku z sytuacją pogodową wydarzenie zostało przełożone. Grupa postanowiła wesprzeć ofiary żywiołu i zaprezentowała podczas ostatniego koncertu utwór „Houston”.

Coldplay stworzyli utwór dla ofiar huraganu w Teksasie. Zaśpiewali go na żywo [WIDEO] fot. Youtube (flyrodu)

W poniedziałek formacja zagrała koncert w Miami. Brytyjczycy postanowili tego wieczoru oddać hołd wszystkim ofiarom huraganu Harvey, któremu towarzyszą ulewne deszcze. Żywioł zabił już kilka osób, a wiele teksańskich miast znalazło się pod wodą.

Coldplay zaprezentowali na żywo kompozycję „Houston”, którą stworzyli specjalnie z myślą o poszkodowanych. Chris Martin poinformował, że występ ten jest jednorazowy i grupa nie zaśpiewa piosenki podczas kolejnych koncertów.

Coldplay: Kariera pełna sukcesów

Grupa z Chrisem Martinem na czele powstała już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach. Do najsłynniejszych piosenek Coldplay należą m.in. "Yellow", "Fix You", "Viva la Vida" i "Paradise".

W lipcu zespół wydał swoją już trzynastą EP-kę. Na minialbumie zatytułowanym „Kaleidoscope” znalazło się pięć utworów, w tym kawałek „Miracles” i hit "Something Just Like This" nagrany wspólnie z The Chainsmokers. Na obie kompozycje możecie głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

RadioZET.pl/ huffingtonpost.com/PK

Oceń
Tagi