Zamknij

Coldplay stworzyli utwór dla ofiar huraganu w Teksasie. Zaśpiewali go na żywo [WIDEO]

Redakcja
29.08.2017 14:11
Coldplay stworzyli utwór dla ofiar huraganu w Teksasie. Zaśpiewali go na żywo [WIDEO]
fot. Youtube (flyrodu)

Huragan Harvey spustoszył jeden z największych amerykańskich stanów. Pod wodą znalazło się m.in. największe miasto Teksasu – Houston. To właśnie tam, 25 sierpnia, zespół Coldplay miał dać występ. W związku z sytuacją pogodową wydarzenie zostało przełożone. Grupa postanowiła wesprzeć ofiary żywiołu i zaprezentowała podczas ostatniego koncertu utwór „Houston”.

W poniedziałek formacja zagrała koncert w Miami. Brytyjczycy postanowili tego wieczoru oddać hołd wszystkim ofiarom huraganu Harvey, któremu towarzyszą ulewne deszcze. Żywioł zabił już kilka osób, a wiele teksańskich miast znalazło się pod wodą.

Coldplay zaprezentowali na żywo kompozycję „Houston”, którą stworzyli specjalnie z myślą o poszkodowanych. Chris Martin poinformował, że występ ten jest jednorazowy i grupa nie zaśpiewa piosenki podczas kolejnych koncertów.

Coldplay: Kariera pełna sukcesów

Grupa z Chrisem Martinem na czele powstała już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach. Do najsłynniejszych piosenek Coldplay należą m.in. "Yellow", "Fix You", "Viva la Vida" i "Paradise".

W lipcu zespół wydał swoją już trzynastą EP-kę. Na minialbumie zatytułowanym „Kaleidoscope” znalazło się pięć utworów, w tym kawałek „Miracles” i hit "Something Just Like This" nagrany wspólnie z The Chainsmokers. Na obie kompozycje możecie głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

RadioZET.pl/ huffingtonpost.com/PK