Zamknij

Igor Vovkovinskiy nie żyje. Zmarł najwyższy człowiek w USA i gwiazdor Eurowizji

24.08.2021 09:18
Igor Vovkovinskiy
fot. IBL / Rex Features/EAST NEWS

Nie żyje Igor Vovkovinskiy, najwyższy człowiek w USA i gwiazda Eurowizji 2013. Mierzący ponad 230 centymetrów mężczyzna towarzyszył na scenie reprezentantce Ukrainy, która zajęła wysokie 3. miejsce w finale. Zmarł w wieku 38 lat.

Igor Vovkovinskiy nie żyje. Najwyższy człowiek w Stanach Zjednoczonych i jeden z najwyższych ludzi na świecie zmarł 20 sierpnia w wieku 38 lat. Mężczyzna zasłynął z występu na Eurowizji 2013.

Zobacz także:  Ian Carey nie żyje. Znany DJ zmarł niespodziewanie w wieku 46 lat

Igor Vovkovinskiy nie żyje. Zmarł najwyższy człowiek w USA i gwiazdor Eurowizji

O śmierci Igora poinformowała jego matka za pomocą mediów społecznościowych. Igor Vovkovinskiy zmarł w szpitalu w Rochester z powodu choroby serca.

Jego starszy brat Oleh był z nim do samego końca. Kilka godzin przed śmiercią towarzyszyli mu także żona Oleha i dzieci. Igor ucieszył się na ich widok i choć ciężko było mu mówić, to próbował żartować ze swojego bratanka, Andriya, o tym, czy nauczył się ukraińskiego, przebywając przez miesiąc na Ukrainie – napisała matka, Svetlana Vovkovinska.

Igor Vovkovinskiy miał dokładnie 234,5 cm wzrostu. W wieku zaledwie 7 lat urodzony na Ukrainie mężczyzna przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie był poddany specjalistycznemu leczeniu. Wykryto u niego guza naciskającego na przysadkę mózgową, co powodowało nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu.

Igor Vovkovinskiy na Eurowizji 2013

Igor Vovkovinskiy wystąpił w wielu programach telewizyjnych, reklamach i filmach. Był także gwiazdą Konkursu Piosenki Eurowizji 2013, który odbył się w Malmo w Szwecji.

Mężczyzna pojawił się na eurowizyjnej scenie u boku Zlaty Ognevich, reprezentantki Ukrainy. Piosenkarka zajęła 3. miejsce z utworem "Gravity".

Zobacz także:  Brian Travers nie żyje. Saksofonista słynnego zespołu UB40 zmarł w wieku 62 lat

RadioZET.pl/escunited.com