Zamknij

„Believer” — film dokumentalny lidera Imagine Dragons. Jest oficjalny zwiastun! [WIDEO]

Redakcja
28.05.2018 13:09
Dan Reynolds Imagine Dragons
fot. Youtube (HBO)

„Believer” — taki tytuł nosi film dokumentalny, który Dan Reynolds, lider zespołu Imagine Dragons, stworzył we współpracy z HBO. Dokument przybliży starania muzyka na rzecz osób LGBTQ żyjących w środowisku mormonów. Premiera filmu już 25 czerwca.

Believer — film Dana Reynoldsa z Imagine Dragons

Film dokumentalny „Believer” to efekt współpracy zespołu Imagine Dragons z HBO Documentary Films i Live Nation Productions.

Dokument będzie opowiadał o działaniach Dana Reynoldsa, lidera Imagine Dragons, na rzecz poprawy relacji między osobami LGBTQ a środowiskiem mormonów. Wokalista grupy sam wyznaje mormonizm i ma nadzieję, że jego film zainicjuje dyskusję o prawach homoseksualistów wśród społeczności mormońskiej.

Zawsze uczono mnie, że jeśli chcesz zmienić świat, musisz zacząć od swojej społeczności — mówi Dan Reynolds.

Mormoni, którzy w większości należą do tzw. Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, mocno potępiają związki osób tej samej płci. W jednym z wywiadów Reynolds przyznał, że sprzeciw religijnej społeczności wobec osób LGBTQ wpłynął na wzrost liczby samobójstw wśród młodzieży w stanie Utah.

W sieci pojawił się oficjalny trailer zapowiadający film „Believer”. Dokument w reżyserii Dona Argotta będzie miał premierę 25 czerwca.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK