Zamknij

Instagram zablokował konto gwiazdom ciężkiego grania. Powodem jest... nazwa zespołu

07.10.2021 14:25
Koncert
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Muzycy z Suicidal Tendencies stracili dostęp do swojego konta na Instagramie. Algorytm zablokował profil nie ze względu na publikowane treści, a jego... nazwę.

Suicidal Tendencies to amerykański zespół łączący ze sobą gatunki hardcore punk oraz thrash metal. W kompozycjach muzyków możemy usłyszeć też wiele innych stylów, jak chociażby funk, a nawet hip-hop. Skład tworzą artyści, których słuchacze znają z innych formacji. Perkusistą ST jest Dave Lombardo, kultowy bębniarz Slayera, a wokalistą Mike Muir związany również z grupą Infectious Grooves. Co ciekawe w zespole grał również obecny basista Metalliki - Robert Trujillo.

Suicidal Tendencies stracił dostęp do Instagrama

Artystom niedawno zablokowano konto na Instagramie. Okazało się, że nie chodzi o ich niestosowną aktywność, ani o treści, które publikują. Algorytmy Instagrama zaniepokoiły się... nazwą zespołu.

Jak oświadczyła grupa na swoim Facebooku:

Pewnie wielu z Was zauważyło, że nasze konto na Instagramie nie działało przez ostatnie trzy tygodnie. To długa historia, ale nie ma nic wspólnego bezpośrednio znami, całe zamieszanie dotyczy naszej nazwy.

To nie pierwszy raz, kiedy muzycy spotykają się z cenzurą. Ich nazwa oznacza "tendencje samobójcze", co budzi kontrowersje. Jednak blokada na Instagramie to nie najgorsze, co spotkało zespół.

Instagram zablokował konto metalowej formacji z powodu kontrowersyjnej nazwy

W połowie lat 80. kalifornijska policja obawiała się, że grupa to tak naprawdę gang z Los Angeles, który działa pod przykrywką. Z kolei działaczka Tipper Gore, żona ówczesnego senatora kierowała grupą Parents Music Resource Center, która zorganizowała kampanię przeciwko muzykom. Kobieta twierdziła, że rosnąca liczba samobójstw wśród nastolatków jest winą zespołu.

Artyści mieli również problem z wydaniem swoich płyt. Jak opowiadał w rozmowie z "Australia's Beat" wokalista grupy, Mike Muir:

Wytwórnia nie chciała wydać naszego albumu, bo w nazwie mieliśmy odniesienie do samobójstwa.

Artyści po kilku tygodniach odzyskali dostęp do swojego konta. Na jak długo? Zobaczymy.

RadioZET.pl/blabbermouth.net