Zamknij

Irena Santor kończy karierę. "Pierwsza dama polskiej piosenki" znika ze sceny

02.08.2021 09:49
Irena Santor
fot. VIPHOTO/East News

Irena Santor kończy karierę. Słynna piosenkarka, nazywana także "pierwszą damą polskiej piosenki", ujawniła w rozmowie z Newseria Lifestyle, że żegna się z estradą. Jak przyznała 86-letnia gwiazda, za dużo pracowała i zaczęła popadać w rutynę w życiu zawodowym.

Irena Santor to jedna z najsłynniejszych piosenkarek w historii polskiej muzyki. W ciągu swojej ponad blisko 70-letniej kariery wokalistka nagrała wiele niezapomnianych przebojów i współpracowała z mnóstwem polskich gwiazd.

Wielka postać polskiej sceny właśnie poinformowała, że kończy z występami. Irena Santor postanowiła zakończyć karierę. W wywiadzie dla Newseria Lifestyle ujawniła powody swojej decyzji.

Zobacz także:  Kazimierz Kowalski nie żyje. Słynny śpiewak operowy zmarł w wieku 70 lat

Irena Santor kończy karierę. "Pierwsza dama polskiej piosenki" znika ze sceny

Irena Santor żegna się z estradą. Po blisko 70 latach na scenie słynna piosenkarka podjęła bardzo trudną decyzję. Postanowiła zakończyć karierę i odpocząć. Jak sama przyznała, zaczęła czuć zmęczenie i rutynę.

Prawdę mówiąc, ja za długo pracowałam na akord, tzn. systematycznie, miesiąc w miesiąc ileś koncertów. To było męczące, w końcu mnie to tak dokładnie zmęczyło, że ja, brzydko mówiąc, skorzystałam z pandemii i powiedziałam, że żegnam się z estradą. Po prostu za dużo pracowałam i miałam konkretny powód, by pożegnać się z estradą. To już się stała trochę rutyna, a czego jak czego, ale tego w swoim zawodzie nie uznaję – powiedziała agencji Newseria Lifestyle.

W trakcie rozmowy Irena Santor nawiązała do Jerzego Połomskiego, który również zdecydował się zakończyć karierę.

Oczywiście żal mi, że Jurek odszedł z zawodu, bo on ma tak piękny głos, natura obdarzyła go tak pięknie brzmiącym głosem i w dodatku muzykalnością. Ale pewnego dnia postanowił już więcej nie śpiewać, nie wiem dlaczego, tak się czasem dzieje – wyznała.

Irena Santor: kariera i największe przeboje piosenkarki

Irena Santor przez wielu nazywana jest "pierwszą damą polskiej piosenki". Wokalistka rozpoczęła swoją karierę na początku lat pięćdziesiątych jako solistka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Po kilku latach rozpoczęła działalność solową. Irena Santor współpracowała z największymi gwiazdami polskiej muzyki i nagrała wiele przebojów. Do jej największych hitów należą m.in. utwory „Już nie ma dzikich plaż”, „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu” czy „Embarras”.

Otrzymała wiele nagród i odznaczeń. Za swoje zasługi dla polskiej muzyki została odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi czy Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Santor to także pierwsza polska piosenkarka muzyki rozrywkowej uhonorowana tytułem doktora honoris causa.

RadioZET.pl/lifestyle.newseria.pl