Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Isabell Otrębus pojedzie na Eurowizję 2018? Jej utwór stworzyli Szwedzi!

30.01.2018 14:49

Już 1 lutego kończy się nabór piosenek do Krajowych Eliminacji, które wyłonią polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiadomo, że w preselekcjach swoich sił chce spróbować ponownie Isabell Otrębus-Larsson z kompozycją „Delirium”. Jej utwór, zdaniem wielu internautów, jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Isabell Otrębus pojedzie na Eurowizję 2018? Jej utwór stworzyli Szwedzi! fot. Youtube (Warner Music Sweden)
Zagłosuj

Czy Isabell powinna reprezentować Polskę na Eurowizji 2018?

20-letnia Isabell Otrębus-Larsson to szwedzka piosenkarka polskiego pochodzenia. Polacy mogą kojarzyć tę młodą artystkę z 7. sezonu programu „Mam Talent” i Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2017, w których Szwedka zaprezentowała utwór „Voiceless” i zajęła ostatecznie 4. miejsce.

Isabell chce po raz kolejny wziąć udział w polskich preselekcjach, tym razem z nowocześnie brzmiącą kompozycją „Delirium”. Za produkcję odpowiadają szwedzcy producenci, w tym Joy Deb, jeden z autorów słynnego „Heroes” — piosenki Mansa Zelmerlowa, która wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

Kawałek 20-latki jest obecnie jedną z najlepiej ocenianych polskich propozycji. Wiele pozytywnych komentarzy można znaleźć w serwisie YouTube.

— Co tu dużo mówić i pisać. Isabell, w tym roku staniemy na głowie, żeby Cię wysłać na Eurowizję — napisał jeden z zachwyconych internautów.

Co ciekawe, młoda artystka miała już okazję zaprezentować swój nowy utwór polskiej publiczności. Otrębus była jedną z gwiazd ostatniego Sylwestra w Zakopanem.

Krajowe Eliminacje

Telewizja Polska oficjalnie poinformowała o dacie Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Polskie preselekcje odbędą się 3 marca o godz. 21:30. Show będzie oczywiście transmitowane na antenie TVP1. Start o godz. 21:30.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska będzie brała udział w drugim półfinale.

RadioZET.pl/PK

Oceń