Isabell Otrębus pojedzie na Eurowizję 2018? Jej utwór stworzyli Szwedzi!

30.01.2018 14:49

Już 1 lutego kończy się nabór piosenek do Krajowych Eliminacji, które wyłonią polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiadomo, że w preselekcjach swoich sił chce spróbować ponownie Isabell Otrębus-Larsson z kompozycją „Delirium”. Jej utwór, zdaniem wielu internautów, jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Isabell Otrębus pojedzie na Eurowizję 2018? Jej utwór stworzyli Szwedzi! fot. Youtube (Warner Music Sweden)
Zagłosuj

Czy Isabell powinna reprezentować Polskę na Eurowizji 2018?

20-letnia Isabell Otrębus-Larsson to szwedzka piosenkarka polskiego pochodzenia. Polacy mogą kojarzyć tę młodą artystkę z 7. sezonu programu „Mam Talent” i Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2017, w których Szwedka zaprezentowała utwór „Voiceless” i zajęła ostatecznie 4. miejsce.

Isabell chce po raz kolejny wziąć udział w polskich preselekcjach, tym razem z nowocześnie brzmiącą kompozycją „Delirium”. Za produkcję odpowiadają szwedzcy producenci, w tym Joy Deb, jeden z autorów słynnego „Heroes” — piosenki Mansa Zelmerlowa, która wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

Kawałek 20-latki jest obecnie jedną z najlepiej ocenianych polskich propozycji. Wiele pozytywnych komentarzy można znaleźć w serwisie YouTube.

— Co tu dużo mówić i pisać. Isabell, w tym roku staniemy na głowie, żeby Cię wysłać na Eurowizję — napisał jeden z zachwyconych internautów.

Co ciekawe, młoda artystka miała już okazję zaprezentować swój nowy utwór polskiej publiczności. Otrębus była jedną z gwiazd ostatniego Sylwestra w Zakopanem.

Krajowe Eliminacje

Telewizja Polska oficjalnie poinformowała o dacie Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Polskie preselekcje odbędą się 3 marca o godz. 21:30. Show będzie oczywiście transmitowane na antenie TVP1. Start o godz. 21:30.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska będzie brała udział w drugim półfinale.

RadioZET.pl/PK

Oceń