Zamknij

Iwona Skwarek zrobiła coming out. Wokalistka zespołu Rebeka wyznała, że jest lesbijką

Piotr Krajewski
25.10.2019 12:48
Iwona Skwarek jest lesbijką wokalistka zespołu Rebeka zrobiła coming out
fot. Instagram

Iwona Skwarek z zespołu Rebeka zrobiła coming out. W najnowszym wywiadzie dla Wysokich Obcasów wokalistka po raz pierwszy publicznie wyznała, że jest lesbijką. Opowiedziała o związku ze swoją dziewczyną i strachu, który często odczuwa w życiu codziennym.

Iwona Skwarek jest lesbijką. Wokalistka zespołu Rebeka zrobiła coming out

Iwona Skwarek, wokalistka popularnego zespołu Rebeka, wyznała, że jest homoseksualistką. Artystka zdecydowała się na coming out w najnowszej rozmowie z Wysokimi Obcasami. Po raz pierwszy publicznie poinformowała, iż jest w związku z kobietą.

Członkini electro-popowej grupy Rebeka przyznała, że nie jest jej łatwo w życiu codziennym. Niejednokrotnie odczuwała strach przez bycie lesbijką. Jak sama wyznała, przeżyła wiele nieprzyjemnych sytuacji.

Wracałam z moją dziewczyną z kina i pocałowałam ją na ulicy. Takim bardzo delikatnym buziakiem. Nagle z okna w bloku obok wydarła się na nas jakaś kobieta. Momentalnie spanikowałam, skuliłam się w sobie i jak wróciłam do domu, to cały czas o tym myślałam — zdradziła Iwona Skwarek i opowiedziała kolejną historię: „Kiedy wychodziłyśmy od znajomych i żegnałyśmy się na skrzyżowaniu, dotknęłam jej policzka… Nagle jakiś facet obrócił się i krzyknął: „Wyr****ć was?”.

Iwona Skwarek stworzyła piosenkę o byciu lesbijką. Rebeka — Pocałunek

Wokalistka Rebeki opowiedziała również o tym, jak rodzice zareagowali na jej homoseksualizm. Wyznała im, że jest lesbijką siedemnaście lat temu. Okazało się, że zaprowadzili ją nawet do psychiatry i potrzebowali wiele lat, aby się z tym oswoić.

Kiedyś musiałam uciec z dziewczyną z mojego domu rodzinnego, bo w odwiedziny miała przyjść ciocia, która o nas nie wiedziała. Teraz już wie. Ale jest mi czasem trudno. Mam w sobie strach — dodała.

Przyznała, że chciałaby móc normalnie żyć i nie wstydzić się tego, że ma dziewczynę: „Problematyczne są zwykłe czynności, o których nikt heteroseksualny nie myśli na co dzień. Czasem chwytam ją za rękę i mam nieprzyjemne uczucie, że zaraz ktoś mi zwróci uwagę”.

Wokalista boi się również, jak jej coming out wpłynie na życie zawodowe. Wyznała, że zdarza jej się zastanawiać, w jaki sposób zareagują fani, sponsorzy, promotorzy czy organizatorzy festiwali, na których Rebeka często występuje.

Myślę o świecie, o tym, że chciałabym go zmieniać i mam takie, a nie inne możliwości. Mam platformę — muzykę i słowa, żeby o tym śpiewać — dodała Iwona Skwarek i zdradziła, że stworzyła piosenkę „Pocałunek”, która opowiada o byciu lesbijką.

Nowy utwór zespołu Rebeka ukaże się już w sobotę, 26 października.

RadioZET.pl/wysokieobcasy.pl/PK