Zamknij

Kobiety na smyczy w teledysku J Balvina. Gwiazdor przeprasza i usuwa skandaliczny klip [WIDEO]

26.10.2021 11:27
J Balvin
fot. Rex Features/East News

J Balvin wywołał skandal swoim teledyskiem do piosenki "Perra". W wideoklipie pojawiły się dwie czarnoskóre kobiety, które latynoski gwiazdor prowadzi na smyczy. Na oburzającego wideo zareagowały m.in. wiceprezydent Kolumbii i matka artysty. W związku z kontrowersjami teledysk został usunięty z serwisu YouTube, a J Balvin oficjalnie przeprosił.

J Balvin to bez wątpienia jeden z największych latynoskich gwiazdorów, którego muzyka bije rekordy popularności. Niestety, kolumbijski artysta wywołał ostatnio ogromny skandal.

Chodzi o jego teledysk do utworu "Perra", w którym wokalista w jednej ze scen prowadzi na smyczy dwie czarnoskóre kobiety. Wideoklip wywołał wielkie kontrowersje i został usunięty z internetu. J Balvin zdecydował się przeprosić. Co powiedział?

Skandal z teledyskiem J Balvina. Wokalista przeprasza i usuwa wideo z internetu

J Balvin oficjalnie przeprosił za teledysk do piosenki "Perra", który został usunięty z serwisu Youtube. Wokalista odniósł się do szokującej sceny z czarnoskórymi kobietami przedstawionymi jako psy prowadzone na smyczy. W klipie widzimy także dominikańską raperkę Tokischę siedzącą w budzie dla psów.

Przepraszam wszystkich, których uraziłem, zwłaszcza społeczność czarnoskórych osób. To nie jestem ja. Jestem za pełną tolerancją, miłością i otwartością. Chciałem także wesprzeć nowych artystów takich jak Tokischa, która wspiera swoich ludzi, swoją społeczność, a także wzmacnia pozycję kobiet – powiedział Kolumbijczyk.

Szokujące sceny w teledysku wywołały burzę w internecie. Na klip zareagowała nawet wiceprezydent Kolumbii, która opublikowała list otwarty. Marta Lucia Ramirez uznała piosenkę za "seksistowską, rasistowską, szowinistyczną i mizoginistyczną".

Teledysk i piosenka "Perra" oburzyły nawet matkę J Balvina, która publicznie skrytykowała syna w kolumbijskiej telewizji Cosmovision.

Kiedy się dowiedziałam, zadzwoniłam do niego i zapytałam: "Gdzie jest Josesito, którego znam?". Ta piosenka… nawet nie wiem, co powiedzieć. Nie widzę w niej mojego Jose – wyznała Alba Mery Balvin.

RadioZET.pl/bbc.com