Zamknij

Jacek Kurski opublikował wyniki oglądalności koncertu dla Krzysztofa Krawczyka. Widzowie podzieleni

31.05.2021 10:54
Krzysztof Krawczyk
fot. KAROL SEREWIS/East News

Jacek Kurski pochwalił się wynikami oglądalności koncertu "Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk". Widzowie oglądający wydarzenie są podzieleni. Jedni chwalą artystów,  inni zaś twierdzą, że całe widowisko to pomyłka.

Jacek Kurski przedstawił wyniki oglądalności koncertu "Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk". Telewizja Polska zorganizowała wydarzenie ku czci zmarłego niedawno artysty. Na scenie można było zobaczyć między innymi Marylę Rodowicz, Natalię Kukulską, Rafała Brzozowskiego czy też Edytę Górniak.

 Koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka na TVP podzielił widzów

Najwięcej kontrowersji wywołał występ ostatniej z wymienionych postaci. Górniak jest znana ze swoich wykonań pełnych wokalnych ozdobników, które zmieniają brzmienie znanych nam hitów. Widzowie nie zawsze reagują na takie zmiany pozytywnie, w przypadku piosenki "Trudno tak", którą Edyta wykonała podczas koncertu dla Krzysztofa Krawczyka, słuchacze byli zawiedzeni.

Komentujący wydarzenie mieli też inne zastrzeżenia. Pod postem TVP1 na Facebooku powtarzała się uwaga, że na scenie zabrakło syna Krawczyka, który również spełnia się jako wokalista. Widzowie chcieliby również usłyszeć hity zmarłego wokalisty w wykonaniu Michała Szpaka oraz grupy Trubadurzy, w której Krzysztof Krawczyk rozpoczynał swoją karierę.

 "Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk". Jacek Kurski podał wyniki oglądalności

Zgodnie z danymi przedstawionymi na Twitterze przez prezesa TVP, Jacka Kurskiego, koncert w Opolu obejrzało około 3,7 miliona widzów.

"Telewizja Polska i plejada polskich artystów oddali hołd najlepszemu męskiemu wokalowi w PL powojennej muzyce rozrywkowej" - pisze Kurski.

Nie wszyscy komentujący zgadzają się z tymi słowami.

"To nie była plejada polskich artystów, niestety. Większość artystów nie chce współpracować z TVP- szkoda. Brzozowski, Paulla, Kiljański, Krzywy to była pomyłka- kilka klas niżej od Krawczyka.Krawczyk nie był najlepszy, był jednym z najlepszych wokalistów (Grechuta, Niemen)" - zauważa Aleksander.

"Chyba dobrze, że tego nie oglądałem" - pisze jeden z komentujących.

"Szkoda tylko, że poziom niektórych "artystów" żenujący..." - dodaje inny.

Jednak ile widzów, tyle opinii. W komentarzach nie zabrakło również pochwał w stronę koncertu.

"Niech żałują artyści, którzy nie wystąpili, bo to był świetny koncert. Ważniejszy dla Polaków niż Eurowizja. Edyta Górniak była znakomita" - brzmi jeden z komentarzy.

"Koncert śliczny, brawo" - pisze Magda.

"Widzowie chcą oglądać dobrą rozrywkę, wspaniałe widowisko, Maryla wielką i świetna kreacja. Ale też widać, że KK jest nie do zastąpienia wokalnie. Drugiego Krawczyka po prostu nie ma. Wyjątkowy, bezpretensjonalny artysta" - zauważa Bartosz.