Jack White idzie na wojnę ze smartfonami. Na jego koncert nie wniesiesz telefonu!

25.01.2018 16:50

Wiele osób uważa komórki za przekleństwo dzisiejszych koncertów. Telefony z włączoną funkcją nagrywania w trakcie występu to już norma. Nie wszystkim artystom to się jednak podoba. Jack White, były frontman grupy The White Stripes, postanowił rozpocząć walkę z tymi gadżetami. 

Jack White idzie na wojnę ze smartfonami. Na jego koncert nie wniesiesz telefonu! fot. ons.pl
Zagłosuj

Czy popierasz decyzję Jacka White'a?

Okazuje się, że Jack White nie należy do fanów używania telefonów w trakcie jego występów. Amerykański artysta postanowił iść krok dalej i zmodyfikował regulamin swoich koncertów.

W kwietniu 42-latek rusza w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Właśnie wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o całkowitym zakazie używania w czasie jego koncertów sprzętów nagrywających dźwięk i wideo.

— Wydaje mi się, że naprawdę będziecie zadowoleni z oderwania się na chwilę od swoich gadżetów, doświadczania muzyki i dzielenia się uwielbieniem do niej OSOBIŚCIE — czytamy w oficjalnym komunikacie.

Telefony wszystkich widzów zostaną skonfiskowane i będą przechowywane w bezpiecznym miejscu aż do zakończenia koncertu.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy White reaguje na nagrywanie występów smartfonami. W 2014 roku ostro skrytykował swoją publiczność w trakcie jednego z koncertów.

— Ludzie już nawet nie klaszczą, bo trzymają w rękach tę rzecz do pisania i prawdopodobnie też napój — powiedział zirytowany artysta w wywiadzie dla „Rolling Stone”.

RadioZET.pl/independent.co.uk/PK

Oceń