Zamknij

Jak cenowo wypada Open’er Festival na tle największych festiwali w Europie? Mamy ciekawą infografikę

Redakcja
22.06.2017 11:22
Jak cenowo wypada Open’er Festival na tle największych festiwali w Europie? Mamy ciekawą infografikę
fot. EastNews / Pawel Skraba/REPORTER

Letnie miesiące to czas, w którym rządzą muzyczne festiwale. Zainteresowanie nimi w Polsce jest coraz większe, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się nieprzerwanie już od wielu lat Open’er Festival. Jesteście ciekawi, jak gdyńska impreza wypada cenowo na tle innych, wielkich festiwali w Europie?

Ekipa Shopalike.pl przygotowała zestawienie 22 najpopularniejszych europejskich festiwali. Wśród nich znalazł się także polski Open’er. Pod uwagę wzięto liczbę występujących artystów, liczbę widzów i polubienia na Facebooku.

Badanie polegało na podzieleniu ceny normalnego karnetu zawierającego wstęp na pole namiotowe przez liczbę występujących artystów. Po przeliczeniu na złote otrzymano cenę za artystę. Wszystkie wyniki porównano.

Open'er i wielkie europejskie festiwale - porównanie

Wynik gdyńskiej imprezy to 6,62 zł za jednego artystę. Taki rezultat pokazuje, że Open’er jest droższy niż największe europejskie festiwale takie jak chociażby brytyjski Glastonbury (4,19 zł), duński Roskilde (6,24 zł) czy węgierski Sziget (4,57 zł).

Warto jednak pamiętać, że wysoka cena karnetu jest często uzasadniona – powodem jest duża liczba występujących artystów. Tak jest w przypadku chociażby słynnego Glastonbury czy Sziget odbywającego się na wyspie w Budapeszcie.

Festiwale w Europie
fot. Shopalike.pl

Open’er Festival 2017: line-up i najważniejsze koncerty

Czterodniowe święto muzyki zbliża się wielkim krokami. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj. Przygotowaliśmy też specjalnie dla Was zestawienie 12 koncertów, na które powinniście koniecznie się wybrać.

RadioZET.pl/ Shopalike.pl/PK