Zamknij

James Ingram nie żyje. Znany artysta współtworzył wielki przebój „We Are The World”

Redakcja
31.01.2019 12:07
Nie żyje James Ingram
fot. Youtube (Quincy Jones)

Nie żyje James Ingram, znany amerykański wokalista, zdobywca prestiżowego Grammy i współtwórca kultowego przeboju „We Are The World”. Artysta zmagał się z rakiem mózgu. Zmarł w wieku 66 lat.

Nie żyje James Ingram

James Ingram nie żyje. Popularny artysta soulowy i R&B zmarł 29 stycznia w wieku 66 lat. Od wielu lat chorował na raka mózgu. O jego śmierci poinformowała na Twitterze aktorka i tancerka Debbie Allen.

Amerykański wokalista cieszył się ogromną popularnością w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Największą sławę przyniosła mu kultowa piosenka „We Are The World”, którą James Ingram stworzył razem z kilkudziesięcioma amerykańskimi artystami, m.in. Michaelem Jacksonem, Tiną Turner, Lionelem Richie'm, Bruce’em Springsteen, Cyndi Lauper czy Bobem Dylanem. Singiel powstał w ramach charytatywnej akcji „USA for Africa”.

James Ingram wydał łącznie pięć studyjnych albumów. W trakcie swojej długoletniej kariery współpracował m.in. z Dolly Parton, Rayem Charlesem i Quincym Jonesem. Został dwukrotnie uhonorowany prestiżową nagrodą Grammy. Za swoje utwory był także kilkukrotnie nominowany do Oscara i Złotego Globa.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK