Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

James Ingram nie żyje. Znany artysta współtworzył wielki przebój „We Are The World”

31.01.2019 12:07

Nie żyje James Ingram, znany amerykański wokalista, zdobywca prestiżowego Grammy i współtwórca kultowego przeboju „We Are The World”. Artysta zmagał się z rakiem mózgu. Zmarł w wieku 66 lat.

Nie żyje James Ingram fot. Youtube (Quincy Jones)

Nie żyje James Ingram

James Ingram nie żyje. Popularny artysta soulowy i R&B zmarł 29 stycznia w wieku 66 lat. Od wielu lat chorował na raka mózgu. O jego śmierci poinformowała na Twitterze aktorka i tancerka Debbie Allen.

Amerykański wokalista cieszył się ogromną popularnością w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Największą sławę przyniosła mu kultowa piosenka „We Are The World”, którą James Ingram stworzył razem z kilkudziesięcioma amerykańskimi artystami, m.in. Michaelem Jacksonem, Tiną Turner, Lionelem Richie'm, Bruce’em Springsteen, Cyndi Lauper czy Bobem Dylanem. Singiel powstał w ramach charytatywnej akcji „USA for Africa”.

James Ingram wydał łącznie pięć studyjnych albumów. W trakcie swojej długoletniej kariery współpracował m.in. z Dolly Parton, Rayem Charlesem i Quincym Jonesem. Został dwukrotnie uhonorowany prestiżową nagrodą Grammy. Za swoje utwory był także kilkukrotnie nominowany do Oscara i Złotego Globa.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń