Zamknij

Jan B. z Lady Pank zostanie przesłuchany przez prokuraturę. Na jakie zarzuty odpowie znany muzyk?

08.09.2021 14:08
Jan B.
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Jak donosi "Super Express" znany muzyk rockowy Jan B. jeszcze dziś (8 września) zostanie przesłuchany przez prokuraturę. Artysta może usłyszeć zarzut oszustwa oraz wyłudzenia.

Jan B. to muzyk, który jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań. Nie bez przyczyny jest nazywany "naczelnym skandalistą polskiego show-biznesu". Wielokrotnie zdarzało mu się występować pod widocznym wpływem alkoholu lub w ogóle nie pojawiać się na występach.

Jan B. z Lady Pank zostanie przesłuchany w prokuraturze

Jedna z afer związanych z artystą, która najmocniej odbiła się na karierze Lady Pank to wydarzenia z 86 roku. Zespół wystąpił we Wrocławiu z okazji Dnia Dziecka. Nie zważając na święto i obecność najmłodszych wśród publiczności, Jan B. obnażył się na scenie oraz zwyzywał publiczność. Incydent uniemożliwił działalność zespołu do końca roku. Ministerstwo Kultury i Sztuki zabroniło artystom koncertowania oraz pokazywania się w mediach, a gitarzysta trafił do aresztu.

Tym razem jednak nie chodzi o wybryki na scenie. Jak donosi "Super Express" Jan B. ponownie może mieć poważne problemy z prawem. Podobno muzyk jeszcze dzisiaj (8 września 2021) zostanie przesłuchany w warszawskiej prokuraturze. Zarzuty wobec artysty dotyczą możliwego wyłudzenia podatku VAT oraz posługiwania się podrobionymi fakturami na kwotę 200 tysięcy złotych i 50 tysięcy złotych nieuregulowanego VAT-u.

Jan B. usłyszy zarzut wyłudzenia i oszustwa podatkowego?

Możliwe oszustwa Jana B. mają dotyczyć promocji trasy koncertowej z 2018 roku. Jak twierdzi źródło "Super Expressu", muzyk miał świadomie posługiwać się fałszywymi fakturami i dopuszczać się oszustw podatkowych.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/Super Express