Zamknij

Janos Kobor z zespołu Omega nie żyje. Przebój „Dziewczyna o perłowych włosach” znają wszyscy

06.12.2021 12:44
Janos Kobor
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

János Kóbor nie żyje. Lider i wokalista słynnego zespołu Omega zmarł w wieku 78 lat. Jak informują węgierskie media, János Kóbor zmarł w szpitalu z powodu COVID-19.

János Kóbor nie żyje. Węgierski wokalista, gitarzysta i lider popularnego rockowego zespołu Omega zmarł w szpitalu, gdzie miał trafić w związku z zakażeniem koronawirusem. Znany pod pseudonimem "Mecky" artysta miał 78 lat.

János Kóbor nie żyje. Wokalista i lider zespołu Omega zmarł na COVID-19 w wieku 78 lat

János Kóbor zmarł z powodu koronawirusa – poinformował m.in. węgierski dziennik "Blikk". Muzyk miał trafić do szpitala na początku listopada. Jak dodała gazeta, gwiazdor Omegi nie był zaszczepiony przeciw COVID-19.

Informację o śmierci słynnego wokalisty potwierdził zespół Omega w oficjalnym oświadczeniu w social mediach. Koledzy z grupy są zszokowani odejściem 78-latka.

 Z szokiem informujemy, że po krótkiej chorobie zmarł János Kóbor, założyciel zespołu Omega oraz laureat nagród Kossutha i Ferenca Liszta (…) Brak słów, pozostaje cisza. Mecky pozostanie w naszych sercach na zawsze – napisał zespół.

Przypomnijmy, że w 2020 roku zmarło dwóch innych członków węgierskiej Omegi – Laszlo Benko i Tamas Mihaly.

Historia zespołu Omega

Zespół Omega powstał w 1962 roku. Formacja jest najpopularniejszym węgierskim zespołem rockowym wszech czasów. Muzycy sprzedali ponad 50 milionów płyt na całym świecie.

Omega zdobyła największą popularność, kiedy do składu dołączył Gabor Presser, klawiszowiec i kompozytor. Najsłynniejszym hitem zespołu jest utwór „Dziewczyna o perłowych włosach”. Piosenka cieszy się popularnością po dziś dzień.

RadioZET.pl/blikk.hu