Zamknij

Janusz Panasewicz przestał pić alkohol. Lider Lady Pank ujawnił powód

25.08.2020 12:43
Janusz Panasewicz
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Janusz Panasewicz zdobył się na szczere wyznanie. W najnowszym wywiadzie lider Lady Pank ujawnił, że całkowicie odstawił alkohol. W trakcie rozmowy zdradził, dlaczego zdecydował się to zrobić.

Janusz Panasewicz to jeden z najsłynniejszych polskich muzyków w historii. Od kilkudziesięciu lat lider oraz wokalista Lady Pank nieprzerwanie koncertuje, a przeboje jego zespołu zna i uwielbia cała Polska.

Artysta udzielił ostatnio bardzo szczerego wywiadu, w którym poruszył temat picia alkoholu. Okazuje się, że Janusz Panasewicz postanowił kompletnie odstawić mocniejsze napoje.

Janusz Panasewicz przestał pić alkohol. Ujawnił powód

Janusz Panasewicz w rozmowie z portalem NaTemat.pl opowiedział o obecnym stosunku do alkoholu. Lider Lady Pank wyznał, iż od jakiegoś czasu nie pije.

Podczas wywiadu artysta wyjawił powody swojej decyzji. Okazuje się, że alkohol bardzo negatywnie wpływał na głos i formę 64-latka.

Jakiś czas temu poczułem, że alkohol wywołuje jakieś problemy z kondycją, śpiewaniem… Tak więc zdecydowałem się na radykalne posunięcie – zostałem stuprocentowym abstynentem. Czuję się z tym naprawdę świetnie, okazało się, że jednak można tak żyć. No i grać naprawdę dobrą muzykę, bez zadyszki — powiedział w rozmowie z NaTemat.pl.

Gwiazdor Lady Pank przyznał również, że obecnie stara się dbać o zdrowy sen: „Po koncercie uciekam do pokoju hotelowego, coś tam jeszcze obejrzę albo przeczytam, po czym zasypiam. Przecież to najwspanialsza z metod regeneracji i umysłu, i ciała, włączając w to struny głosowe”.

Lady Pank: koncerty w 2020 roku

Lady Pank wrócili do koncertowania w sierpniu. W ramach trasy koncertowej „Strach się bać” zespół z Januszem Panasewiczem na cele zagrał już kilka koncertów, m.in. w Ostródzie, Żywcu, Krakowie czy Kołobrzegu.

Trasa koncertowa „Strach się bać” potrwa do końca września. Bilety na koncerty Lady Pank są dostępne w sprzedaży.

RadioZET.pl/natemat.pl