Zamknij

Janusz Sent nie żyje. Polski kompozytor i bliski przyjaciel Młynarskiego miał 82 lata

Redakcja
11.12.2018 09:52
Janusz Sent
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Nie żyje Janusz Sent, polski kompozytor, pianista oraz aranżer. Współpracował m.in. z Ireną Santor, Jerzym Połomskim, Violettą Villas, Bohdanem Łazuką i Wojciechem Młynarskim, z którym przyjaźnił się przez wiele lat. Miał 82 lata.

Janusz Sent nie żyje. Polski kompozytor, pianista i aranżer zmarł 10 grudnia w wieku 82 lat.

Był autorem wielu piosenek, które wykonywali najwięksi artyści polskiej sceny muzycznej, m.in. Bohdan Łazuka, Wojciech Młynarski, Jerzy Połomski, Sława Przybylska, Irena Santor i Violetta Villas. Przez wiele lat pełnił także funkcję kierownika muzycznego w słynnych warszawskich teatrach „Buffo” i „Komedia”. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Prywatnie przyjaźnił się z Wojciechem Młynarskim. To właśnie m.in. na oficjalnym profilu facebookowym słynnego autora tekstów pojawiła się informacja o śmierci Janusza Senta.

Zmarł Janusz Sent. Jeden z największych przyjaciół, genialny kompozytor oraz pianista. Nie mamy słów. Bardzo, bardzo smutno...” — czytamy na Facebooku.

Do wpisu został dołączony teledysk do piosenki „Przedostatni walc” Wojciecha Młynarskiego, którą skomponował właśnie Sent.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK