Zamknij

Jason Cope nie żyje. Gitarzysta The Steel Woods zmarł w wieku zaledwie 42 lat

20.01.2021 12:12
znicz
fot. shutterstock.co

Jason Cope nie żyje. Gitarzysta i współzałożyciel zespołu The Steel Woods zmarł nagle w wieku zaledwie 42 lat. O śmierci artysty poinformowali członkowie zespołu.

Jason Cope nie żyje. Amerykański gitarzysta zmarł w wieku zaledwie 42 lat. Artysta był współzałożycielem popularnego zespołu country The Steel Woods. Członkowie grupy opublikowali oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzili śmierć kolegi.

Zobacz także: Alexi Laiho nie żyje. Popularny muzyk i lider Children of Bodom miał 41 lat

Jason Cope nie żyje. Gitarzysta The Steel Woods zmarł w wieku zaledwie 42 lat

Jason Cope zmarł nagle 16 stycznia. Przyczyna śmierci 42-letniego muzyka nie została jednak ujawniona.

Ze złamanym sercem dzielimy się informacją, że odszedł nasz brat, przyjaciel i założyciel The Steel Woods. Piszemy to nadal będąc w szoku i prosimy was o modlitwy za rodzinę, przyjaciół i zespół w tym czasie. Wiemy, że jest teraz w lepszym miejscu, a jego pasja do muzyki i sztuki pozostanie z nami na zawsze w twórczości, którą pozostawił po sobie – brzmi oświadczenie zespołu The Steel Woods.

Jason Cope założył The Steel Woods w 2016 roku wraz z Wesem Baylissem. Następnie do zespołu country dołączyli także Johnny Stanton i Isaac Senty. Grupa wydała dwa albumy studyjne. W 2021 roku miała ukazać się ich kolejna płyta.

42-letni gitarzysta współpracował z wieloma znanymi artystami, m.in. Jamey Johnsonem i Brentem Cobbem.

Zobacz także: Marianne Faithfull już nigdy nie zaśpiewa? Koronawirus nieodwracalnie zniszczył jej płuca

RadioZET.pl/rollingstone.com