Zamknij

Jay-Z oddał hołd Chesterowi z Linkin Park. Wystąpił z ich wspólnym utworem [WIDEO]

Redakcja
21.08.2017 12:57
Jay-Z oddał hołd Chesterowi z Linkin Park. Wystąpił z ich wspólnym utworem [WIDEO]
fot. EAST NEWS/Aleksandra ROZEJ

Od samobójstwa Chestera Benningtona minął miesiąc. Tysiące fanów Linkin Park wciąż jednak nie może otrząsnąć się po tragicznej informacji o śmierci ich idola. W ciągu ostatnich tygodniu wielu znakomitych artystów oddało hołd zmarłemu Amerykaninowi. Dołączył do nich też Jay-Z, który zaprezentował utwór „Numb/Encore” podczas jednego z angielskich festiwali.

Jay-Z był jedną z głównych gwiazd V Festival 2017, który odbył się w ostatni weekend w Wielkiej Brytanii. Artysta promuje swoje najnowsze dzieło „4:44” – to jego trzynasty album w karierze.

W trakcie koncertu postanowił oddać hołd Chesterowi Benningtonowi, który 20 lipca popełnił samobójstwo. Raper poprosił obsługę o przygaszenie świateł, a fanów zachęcił do włączenia latarek w telefonach komórkowych.

„Proszę zróbcie trochę hałasu, żeby mógł Was usłyszeć w niebie” – powiedział Jay-Z i rozpoczął występ z piosenką „Numb/Encore”.

"Numb/Encore"

Wspomniana kompozycja to remiks, w którym raper oraz grupa Linkin Park połączyli dwa swoje utwory. Nowa wersja z 2004 roku została wydana jako singiel i zyskała ogromną popularność na całym świecie. Zgarnęła też prestiżową nagrodę Grammy w kategorii „Best Rap/Sung Performance”.

12-letnia córka Chrisa Cornella śpiewa „Hallelujah” na cześć ojca i Chestera

Zmarli w tym roku Chris Cornell i Chester Bennington byli przyjaciółmi od wielu lat. Toni Cornell postanowiła upamiętnić swojego ojca oraz lidera Linkin Park w trakcie piątkowego programu Good Morning America. Tutaj możecie zobaczyć wzruszające nagranie.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK