Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jelena Matula na Eurowizji 2019? Uczestniczka „The Voice of Poland” chce reprezentować Łotwę

29.11.2018 10:16

Jelena Matula była uczestniczką ósmej edycji „The Voice of Poland”, w której dotarła aż do ćwierćfinału. Pochodząca z polsko-rosyjskiej rodziny artystka urodziła się i mieszka na Łotwie. Teraz chce reprezentować ten kraj na Eurowizji 2019. Bierze udział w eliminacjach!

The Voice of Poland fot. Youtube (The Voice of Poland)

Eurowizja 2019: Jelena Matula reprezentantką Łotwy?

Jelena Matula chce reprezentować Łotwę na Eurowizji 2019. Polsko-rosyjska artystka dostała się do drugiego etapu eliminacji do „Supernova”, czyli łotewskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zwycięzcy eliminacji przechodzą do głównych preselekcji, które zostaną podzielone na kilka półfinałów i wielki finał.

Uczestniczka „The Voice of Poland” zgłosiła się tam z anglojęzyczną piosenką „With You”. Występ Jeleny Matuli z jej eurowizyjnym utworem jest dostępny w serwisie YouTube.

Łotwa występuje na Eurowizji od 2000 roku. Ten niewielki bałtycki kraj może pochwalić się już zwycięstwem w słynnej imprezie. Łotewska piosenkarka Marie N wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2002 roku.

Jelena Matula zasłynęła z udziału w ósmej edycji „The Voice of Poland”. Uczestniczka znalazła się w drużynie Tomsona i Barona. Dotarła do ćwierćfinału. Jej castingowy występ z piosenką „Bang Bang” Jessie J, Ariany Grande i Nicki Minaj obejrzano ponad milion razy.

Eurowizja 2019: kiedy i gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w przyszłorocznej Eurowizji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń