Zamknij

Jelena Matula na Eurowizji 2019? Uczestniczka „The Voice of Poland” chce reprezentować Łotwę

Redakcja
29.11.2018 10:16
The Voice of Poland
fot. Youtube (The Voice of Poland)

Jelena Matula była uczestniczką ósmej edycji „The Voice of Poland”, w której dotarła aż do ćwierćfinału. Pochodząca z polsko-rosyjskiej rodziny artystka urodziła się i mieszka na Łotwie. Teraz chce reprezentować ten kraj na Eurowizji 2019. Bierze udział w eliminacjach!

Eurowizja 2019: Jelena Matula reprezentantką Łotwy?

Jelena Matula chce reprezentować Łotwę na Eurowizji 2019. Polsko-rosyjska artystka dostała się do drugiego etapu eliminacji do „Supernova”, czyli łotewskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zwycięzcy eliminacji przechodzą do głównych preselekcji, które zostaną podzielone na kilka półfinałów i wielki finał.

Zobacz także

Uczestniczka „The Voice of Poland” zgłosiła się tam z anglojęzyczną piosenką „With You”. Występ Jeleny Matuli z jej eurowizyjnym utworem jest dostępny w serwisie YouTube.

Łotwa występuje na Eurowizji od 2000 roku. Ten niewielki bałtycki kraj może pochwalić się już zwycięstwem w słynnej imprezie. Łotewska piosenkarka Marie N wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2002 roku.

Jelena Matula zasłynęła z udziału w ósmej edycji „The Voice of Poland”. Uczestniczka znalazła się w drużynie Tomsona i Barona. Dotarła do ćwierćfinału. Jej castingowy występ z piosenką „Bang Bang” Jessie J, Ariany Grande i Nicki Minaj obejrzano ponad milion razy.

Eurowizja 2019: kiedy i gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w przyszłorocznej Eurowizji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK