Zamknij

Jem Targal nie żyje. Wokalista i basista Third Power miał 74 lata

12.10.2021 09:59
Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Jem Targal nie żyje. Muzyk pełnił rolę wokalisty, basisty oraz tekściarza w trio Third Power. Artysta miał 74 lata.

Jem Targal nie żyje. Zmarł basista, wokalista oraz autor tekstów grupy Third Power. Członek psychodelicznego, rockowego tria miał 74 lata.

Jem Targal nie żyje. Miał 74 lata

Informacja o śmierci artysty pojawiła się na jego Facebooku. Bliscy muzyka poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że muzyk nie cierpiał i odszedł w spokoju, w rodzinnym gronie.

Przykro mi, że muszę skierować do was te słowa. Jem zagrał swoją ostatnią piosenkę i odszedł zeszłej nocy. Nie cierpiał, a do końca swoich dni pozostał wesoły i kochany przez bliskich.

Doceniamy całą miłość i wsparcie, jakie okazywaliście mu przez lata. Naprawdę dziękujemy. Kochał was wszystkich.

Targal urodził się w Ann Arbor w Michigan. Gdy jego rodzina ostatecznie osiedliła się w Detroit, nauczył się grać na skrzypcach i gitarze. W college'u poznał Drew Abbotta. W 1969 razem z perkusistą Jimem Craigiem muzycy stworzyli skład Third Power.

Jem Targal nie żyje. Kim był wokalista Third Power?

Zespół zyskiwał popularność na fali zainteresowania rockiem z Detroit. Wówczas rozwinęła się kariera Stooges czy MC5. Artyści wydali swój jedyny album "Believe" w 1970 roku. Po jego premierze trio się rozpadło. Abbott udzielał się w zespole Boba Segera, a Targal wydał swój pierwszy i ostatni album solowy - "Luckey Guy".

W 2010 roku Jem Targal przeżył pierwszy atak serca. Zmarł jedenaście lat później w wieku 74 lat.