Zamknij

Uczestniczka Eurowizji 2018 skopiowała hit Margaret? Polka komentuje

Redakcja
12.03.2018 11:48
Margaret Jenifer Brening
fot. Youtube (Jenifer Brening), Natasza Mludzik/TVP/East News

Od kilku dni polski internet żyje tematem domniemanego plagiatu hitu „Cool Me Down” Margaret. Polską artystkę miała skopiować Jenifer Brening, tegoroczna reprezentantka San Marino na Eurowizji 2018. Margaret postanowiła w końcu skomentować całą sytuację.

„Party Shore” Jenifer Brening plagiatem „Cool Me Down” Margaret?

O domniemanym plagiacie jako pierwszy napisał portal „eurowizja.org”. Utwór „Party Shore”, który znalazł się na albumie Jenifer Brening, został oficjalnie opublikowany pod koniec 2016 roku, czyli kilka miesięcy po premierze przeboju Margaret „Cool Me Down”.

Tuż po finale Melodifestivalen 2018 w Szwecji Margaret zdecydowała się w końcu skomentować kontrowersyjną sprawę. Polska artystka zareagowała jednak bardzo pozytywnie.

Zobacz także

— Rozmawiałam o tym ze wszystkimi autorami. Wszyscy zgodziliśmy się, że nam to pochlebia. Dziękujemy. Podziwiamy, że ktoś inspiruje się naszą muzyką. To świetna sprawa — stwierdziła Margaret w wywiadzie dla „wiwibloggs”.

Reakcja internautów na łudzące podobieństwo jest zupełnie inna. W sieci można znaleźć wiele bardzo negatywnych komentarzy na temat piosenki Jenifer Brening.

— To się nazywa mieć tupet — napisała jedna z internautek w serwisie YouTube.

Jenifer Brening na Eurowizji 2018

21-letnia Jenifer Brening to niemiecka artystka, która będzie reprezentować San Marino na Eurowizji 2018 z utworem „Who We Are”. Na scenie wystąpi razem z maltańską wokalistką Jessiką. Piosenkarki wygrały wewnętrzne preselekcje.

Zobacz także

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK