Zamknij

Jerzy Połomski nie może odnaleźć się w domu opieki. Stan artysty się pogorszył

12.10.2021 11:24
Jerzy Połomski
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER

Jerzy Połomski przebywa od początku lata 2021 w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Artysta nie może oswoić się z nowym otoczeniem, a jego stan się pogarsza.

Jerzy Połomski tego lata zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Inni mieszkańcy z domu opieki w Skolimowie w rozmowie z "Super Expressem" zdradzili, że artysta chciałby wrócić do domu, a w nowym miejscu nie może się odnaleźć.

Jerzy Połomski źle znosi pobyt w domu opieki

Połomski poświęcił swoje życie karierze i nie założył rodziny. W 2019 roku stan 88-latka pogorszył się na tyle, że musiał ogłosić zakończenie działalności artystycznej. Przez problemy z pamięcią muzyk nie mógł także pozostać w swoim mieszkaniu na Mokotowie. Na początku lata wykonawca hitów takich jak "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa z nami" trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Mimo całodobowej opieki oraz możliwości spędzania czasu z osobami o podobnej sytuacji Połomski tęskni za swoim domem. Artysta nie może oswoić się z nowym otoczeniem, chociaż od przeprowadzki minęło już kilka miesięcy.

Jerzy Połomski tęskni za domem na Mokotowie. Nikogo do siebie nie dopuszcza

O sytuacji Połomskiego z lokatorami wspomnianego domu opieki porozmawiali dziennikarze "Super Expressu". Udało im się ustalić, że stan artysty nie jest najlepszy. Podobno muzyk nie chce mieć kontaktu z nikim z ośrodka, a na spacery wychodzi, dopiero kiedy zapada zmrok.

Jedna z mieszkanek Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w rozmowie z magazynem zdradziła:

Jerzy nie zaakceptował swojego przeniesienia tutaj. On tego nie rozumie. Tęskni do swojego mieszkania. Poza tym nie ma żadnego z nim kontaktu.

Inna osoba z otoczenia Połomskiego zauważyła, że muzyk nie nosi aparatu, chociaż ma problemy ze słuchem. To kolejna przeszkoda na drodze do porozumienia ze współlokatorami.

RadioZET.pl/Super Express