Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran stworzył piosenkę dla Jessie Ware. Posłuchaj!

17.10.2017 14:41

Już w najbliższy piątek, 20 października, Jessie Ware wyda swój kolejny album „Glasshouse”. Znajdzie się na nim m.in. kompozycja „Sam”, którą artystka stworzyła wspólnie z Edem Sheeranem. 

Ed Sheeran stworzył piosenkę dla Jessie Ware. Posłuchaj! fot. ons.pl, youtube (JessieWareVEVO)

Jessie Ware i Ed Sheeran po raz kolejny łączą siły. Brytyjscy artyści napisali razem kompozycję „Sam”, bardzo emocjonalną balladę, która zamyka najnowszy album Ware.

Piosenka opowiada o jej relacjach z mężem Samem Burrowsem i macierzyństwie, które ją za moment czeka. Brytyjka nagrała ten utwór będąc w ósmym miesiącu ciąży. Na początku września tego roku piosenkarka urodziła córeczkę.

Fragmentu utworu można posłuchać poniżej. Pełna wersja jest dostępna tutaj.

To nie pierwszy raz, kiedy Sheeran i Ware współpracują. Artyści napisali wspólnie tekst do przeboju „Say You Love Me” z 2014 roku.

Dwa koncerty Jessie Ware w Polsce

Brytyjska artystka ogłosiła właśnie swoje kolejne tournée po Europie. Na trasie nie mogło zabraknąć Polski, gdzie Jessie Ware cieszy się ogromną popularnością. Piosenkarka wystąpi w Krakowie (4 marca 2018) i Warszawie (6 marca 2018).

Wielka popularność w Polsce

Słuchacze Radia ZET poznali Jessie Ware przede wszystkim za sprawą przebojów „Wildest Moments” i „Say You Love Me”. Brytyjska piosenkarka, tworząca muzykę łączącą pop, r&b, soul i elektronikę, wydała dotąd dwa studyjne albumy „Devotion” (2012) oraz „Tough Love” (2014). Obydwa wydawnictwa zostały nagrodzone certyfikatami sprzedaży w Polsce. Debiut Brytyjki pokrył się w naszym kraju platyną, zaś drugi krążek – złotem.

W piątek Brytyjka wyda swoją trzecią płytę. Nowe wydawnictwo promują single „Midnight”, „Selfish Love” oraz „Alone”, na który możesz głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń