Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jessye Norman nie żyje. Legenda światowej opery miała 74 lata

01.10.2019 09:50

Jessye Norman nie żyje. Legendarna śpiewaczka operowa zmarła 30 września w nowojorskim szpitalu w wieku 74 lat. Śmierć amerykańskiej gwiazdy potwierdziła rzeczniczka rodziny — Gwendolyn Quinn.

Jessye Norman nie żyje legendarna śpiewaczka operowa miała 74 lata fot. KEYSTONE/Associated Press/East News

Jessye Norman nie żyje. Legenda światowej opery miała 74 lata

Nie żyje Jessye Norman, legenda światowej opery i wybitna amerykańska sopranistka. Gwiazda zmarła 30 września w szpitalu św. Łukasza w Nowym Jorku. Miała 74 lata.

Bezpośrednią przyczyną śmierci Jessye Norman była sepsa wywołana komplikacjami po uszkodzeniu rdzenia kręgowego w 2015 roku.

Jesteśmy dumni z osiągnięć muzycznych Jessye. Natchnienie, jakim darzyła publiczność na całym świecie, niech nigdy nie gaśnie! Szczycimy się też jej dokonaniami na polu humanitarnym, jej inicjatywami na rzecz zwalczania głodu, bezdomności i wspieraniem edukacji artystycznej młodych — przekazała rodzina w komunikacie.

W trakcie swojej kariery Jessye Norman zdobyła aż pięć nagród Grammy i otrzymała wiele doktoratów honoris causa. W 1996 roku przyznano artystce Grammy Lifetime Achievement Award. Przez wiele lat aktywnie angażowała się również w pomoc potrzebującym. Była członkinią zarządów i rad powierniczych wielu organizacji humanitarnych i filantropijnych.

RadioZET.pl/PAP/PK

Oceń