Zamknij

Joanna Kulig i jej muzyczna kariera. Kiedyś wystąpiła w „Idolu”! [WIDEO]

Redakcja
03.10.2018 16:45
Joanna Kulig
fot. Capital Pictures/EAST NEWS, Youtube (dweq)

Joanna Kulig to dziś jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Świetna rola w „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego sprawiła, że 36-latka zaczęła być rozpoznawalna także za granicą. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż Joanna początkowo chciała związać swoją przyszłość przede wszystkim z muzyką. Wiele lat temu wystąpiła nawet w „Idolu”.

Joanna Kulig i kariera muzyczna

Ostatnie miesiące to naprawdę udany czas dla Joanny Kulig. Wszystko za sprawą kapitalnej roli w „Zimnej Wojnie”. Filmem Pawła Pawlikowskiego zachwycają się krytycy z całego świata. Nic więc dziwnego, że coraz głośniej mówi się o tym, że polska produkcja powalczy o prestiżowego Oscara. Niektórzy uważają nawet, iż Kulig ma dużą szansę zgarnąć nominację w kategorii „najlepsza rola żeńska”.

Okazuje się jednak, że Joanna Kulig początkowo wcale nie wiązała przyszłości z aktorstwem. Od najmłodszych lat kochała muzykę. Jako nastolatka zamieszkała w internacie w Krynicy-Zdroju i uczęszczała tam do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie. Później przyszła pora na Kraków i klasę śpiewu solowego.

Muzyczne plany Joanny Kulig były bardzo poważne. Artystka próbowała swoich sił w programach telewizyjnych. W 1998 roku wzięła udział w „Szansie na sukces”, gdzie dotarła do koncertu finałowego. Okazuje się, że nie był to jedyny raz w talent show. Kilka lat później Kulig pojawiła się także w „Idolu”. Zakończyła udział w programie na półfinale z piosenką „Pogoda Ducha” Hanny Banaszak.

W kolejnych latach Joanna Kulig zaczęła powoli łączyć muzykę z pracą w teatrze i na planie filmowym. Coraz większa popularność pozwoliła jej na współpracę m.in. z Grzegorzem Turnauem i występy w spektaklach muzycznych oraz na koncertach. W 2013 roku znalazła się w obsadzie musicalu „Pamiętnik Pani Hanki”, do którego nagrała kilka utworów.

W 2014 roku zaprezentowała utwór wspólnie z O.S.T.R., Waldemarem Kastą i Joanną Lewandowską. Piosenka „Dziś idę walczyć — Mamo!” znalazła się na płycie „Nowe pokolenie 14/44”, wydanej z okazji obchodów 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/joannakulig.pl/PK