Zamknij

Joe Perry w szpitalu. Gitarzysta Aerosmith stracił przytomność po koncercie

Redakcja
13.11.2018 14:08
Joe Perry Steven Tyler
fot. CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Joe Perry trafił do szpitala. W sobotę gitarzysta Aerosmith zasłabł po koncercie Billy’ego Joela, gdzie występował gościnnie. Muzyk miał poważne problemy z oddychaniem i stracił przytomność w garderobie. Ratownicy medyczni byli zmuszeni wykonać na miejscu zabieg intubacji.

Joe Perry w szpitalu. Gitarzysta Aerosmith stracił przytomność

Portal „TMZ” informuje, że Joe Perry trafił do szpitala po tym, jak stracił przytomność tuż po występie w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Gitarzysta Aerosmith pojawił się gościnnie na sobotnim koncercie Billy’ego Joela, gdzie wykonał przebój „Walk This Way”.

Po powrocie do garderoby u muzyka pojawiły się kłopoty z oddychaniem. Joe Perry zasłabł i stracił przytomność. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni zajmowali się mężczyzną przez 40 minut. Sanitariusze byli zmuszeni wykonać zabieg intubacji. Następnie 68-latek został przetransportowany do szpitala.

W związku z zaistniałą sytuacją rzecznik Joego Perry’ego wydał specjalne oświadczenie. Potwierdził, że gitarzysta Aerosmith przebywa w szpitalu, ale jest świadomy i reaguje na bodźce. Podobno muzyk zamierza wrócić do koncertowania jeszcze w tym miesiącu. W komunikacie nie pojawiły się informacje o przyczynach problemów zdrowotnych.

To nie pierwszy raz jednak, kiedy Joe Perry ma kłopoty zdrowotne. W 2016 roku był gościem koncertu Hollywood Vampires. W trakcie występu muzyk zasłabł z powodu przemęczenia.

Joe Perry jest jednym z założycieli Aerosmith. Na kilka lat zrezygnował z występów w zespole, ale w 1984 roku powrócił na stałe do składu. Razem z grupą wydał kilkanaście albumów studyjnych. Prestiżowy magazyn „Rolling Stone” umieścił go na liście 100 najlepszych gitarzystów w historii muzyki. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/tmz.com/PK