Zamknij

John Lennon obchodziłby 80. urodziny. Paul McCartney zdradził, jak się poznali

09.10.2020 09:59
Paul McCartney John Lennon The Beatles
fot. EAST NEWS/REX FEATURES

John Lennon obchodziłby 9 października swoje 80. urodziny. Wielką karierę legendarnego muzyka i członka The Beatles przerwała tragiczna śmierć w 1980 roku. W najnowszym wywiadzie Paul McCartney zdradził, jak poznał się z Johnem Lennonem.

John Lennon to jeden z najsłynniejszych piosenkarzy w historii muzyki rozrywkowej. Brytyjczyk podbił listy przebojów zarówno jako członek The Beatles, jak i artysta solowy. To właśnie po rozstaniu z zespołem nagrał swój kultowy przebój „Imagine”.

9 października John Lennon obchodziłby 80. urodziny. Niestety, legendarnego muzyka nie ma już z nami blisko 40 lat. W związku z urodzinami artysty Paul McCartney udzielił nowego wywiadu, w którym zdradził, jak poznał Lennona.

Zabójca Johna Lennona zdradził, dlaczego zabił muzyka

John Lennon obchodziłby 80. urodziny. Paul McCartney zdradził, jak się poznali

Paul McCartney w rozmowie z Seanem Lennonem, 45-letnim synem Johna Lennona dla BBC Radio 2 opowiedział o pierwszym spotkaniu z wokalistą w latach pięćdziesiątych, z którym niedługo później stworzył The Beatles.

Widziałem go kilka razy w autobusie. Pomyślałem wtedy, że wygląda bardzo interesująco. Później zauważyłem go w kolejce po rybę z frytkami i powiedziałem do siebie: „O, to ten gość z autobusu”. Nic o nim nie wiedziałem, oprócz tego, że wyglądał całkiem fajnie. Miał długie baczki, zaczesane włosy (…) Stwierdziłem, że pewnie dobrze dogadywałbym się z nim

Paul McCartney o Lennonie

John Lennon i Paul McCartney oficjalnie poznali się 6 lipca 1957 roku w kościele w Liverpoolu. Zapoznał ich ze sobą wspólny znajomy Ivan. Młodzi muzycy szybko się zaprzyjaźnili i trzy lata później założyli The Beatles, jeden z najsłynniejszych zespołów w historii.

Śmierć Johna Lennona

8 grudnia 1980 roku John Lennon został postrzelony tuż obok swojej rezydencji na Manhatannie. Sprawcą był Mark David Chapman, którego uznano za osobę niebezpieczną i niepoczytalną. Artysta zmarł w drodze do szpitala. Miał 40 lat.

Po śmierci John Lennon został wprowadzony do prestiżowego Rock and Roll Hall of Fame, czyli galerii największych sław, które znacząco wpłynęły na rozwój muzyki. Kilkanaście lat temu BBC uznała Johna Lennona za jednego ze 100 najwybitniejszych Brytyjczyków w historii.

Mam Talent: Chris Klafford w coverze "Imagine" Johna Lennona. Niesamowity występ [WIDEO]

RadioZET.pl/people.com/PK