Zamknij

John Miles nie żyje. Jego wielki hit "Music" podbił listy przebojów

07.12.2021 09:12
John Miles
fot. Gabsch/face to face/Reporter/East News

John Miles nie żyje. Brytyjski muzyk i wokalista zmarł w wieku 72 lat. Zasłynął przede wszystkim z wielkiego przeboju "Music" z lat siedemdziesiątych.

John Miles nie żyje. Brytyjski wokalista, gitarzysta i klawiszowiec zmarł w niedzielę, 5 grudnia w wieku 72 lat.

John Miles nie żyje. Brytyjski wokalista i muzyk miał 72 lata

Śmierć Johna Milesa potwierdziła rodzina w oficjalnym oświadczeniu. 72-letni muzyk zmarł po bardzo krótkiej chorobie. Dokładna przyczyna zgonu nie została jednak ujawniona.

Był kochającym mężem, ojcem i dziadkiem. Będziemy wszyscy za nim tęsknić bardziej, niż słowa mogą to wyrazić. (…) Byłeś naszą pierwszą i ostatnią miłością – napisali bliscy.

John Miles zapisał się w historii brytyjskiej muzyki rockowym hitem "Music" z 1976 roku. Piosenka dotarła do 3. miejsca oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Jak później zdradził, utwór napisał w zaledwie pół godziny.

Choć nigdy później nie udało mu się powtórzyć sukcesu "Music", Miles cieszył się dużą popularnością i wydał dziesięć albumów studyjnych. Pracował także jako muzyk sesyjny i koncertowy. Współpracował m.in. z Tiną Turner, The Alan Parsons Project, Stevie Wonderem, Jimmym Pagem, Joe Cockerem czy Andrea Bocellim.

W 1990 roku starał się o udział w Eurowizji z piosenką "Where I Belong". W brytyjskich preselekcjach zajął ostatecznie 2. miejsce.

Jednym z jego ostatnich projektów była nowa wersja hitu "Music", którą nagrał podczas zeszłorocznego lockdownu z Antwerpską Orkiestrą Filharmonii.

RadioZET.pl/bbc.com