Zamknij

Johnny Nash nie żyje. Autor przeboju „I Can See Clearly Now” miał 80 lat

07.10.2020 09:42
Johnny Nash
fot. Courtesy Everett Collection/East News

Johnny Nash nie żyje. Amerykański piosenkarz i autor tekstów zmarł w wieku 80 lat. Jego największym hitem był utwór „I Can See Clearly Now”, który podbił listy przebojów w latach siedemdziesiątych.

Johnny Nash nie żyje. Amerykański piosenkarz wykonujący muzykę reggae i pop odszedł we wtorek, 6 października w Houston. Miał 80 lat.

Johnny Nash nie żyje. Amerykański piosenkarz zmarł w wieku 80 lat

Jak poinformował syn w rozmowie z amerykańskimi mediami, Johnny Nash zmarł w swoim w domu z przyczyn naturalnych.

Był wspaniałym ojcem i rodzinnym człowiekiem. Kochał ludzi i świat. Będzie go brakowało. Rodzina była dla niego wszystkim — powiedział syn, John Nash III.

Johnny Nash rozpoczął swoją karierę w 1957 roku z singlem „A Teenager Sings the Blues”. Wielką sławę przyniósł mu jednak kawałek wydany w 1972 roku. Piosenka „I Can See Clearly Now” zrobiła furorę na listach przebojów, docierając m.in. na szczyt listy Billboard Hot 100. Utwór sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Ogromny sukces reggae hitu „I Can See Clearly Now” sprawił, że Johnny Nash zaczął cieszyć się dużą popularnością także na Jamajce. Był jednym z pierwszych artystów spoza tego kraju, którzy nagrywali utwory w Kingston.

RadioZET.pl/bbc.com,tmz.com/PK