Zamknij

Jon Schaffer poszukiwany przez FBI. Znany gitarzysta brał udział w zamieszkach na Kapitolu

11.01.2021 16:21
Zamieszki Kapitol Waszyngton
fot. AP/Associated Press/East News

Jon Schaffer jest poszukiwany przez FBI. Członek grupy Iced Earth brał udział w zamieszkach w Waszyngtonie, gdzie wraz z innymi protestującymi wdarł się do Kapitolu. Zespół wydał oficjalne oświadczenie.

Zamieszki na Kapitolu zszokowały cały świat. 6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa, sprzeciwiający się wynikom wyborów prezydenckim w USA, wdarli się do budynku w Waszyngtonie. W wyniku protestów zginęło pięć osób.

Okazuje się, że w zamieszkach na Kapitolu brał udział Jon Schaffer, muzyk popularnego metalowego zespołu Iced Earth. Gitarzysta jest obecnie poszukiwany przez FBI.

Gwiazdy muzyki komentują zamieszki na Kapitolu. Mocne słowa Pink: "Wstyd i zażenowanie"

Gitarzysta Jon Schaffer brał udział w zamieszkach na Kapitolu. Szuka go FBI

Jon Schaffer był jednym z uczestników szturmu na Kapitol. Do internetu trafiły zdjęcia, na których widać muzyka wewnątrz siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Służby kontynuują poszukiwania osób biorących udział w zamieszkach w Waszyngtonie. Wśród nich jest gitarzysta Iced Earth. Jego zdjęcie pojawiło się na stronie internetowej FBI.

Od dłuższego czasu Jon Schaffer nie ukrywał swoich radykalnych poglądów i sympatii dla polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa. W internetowych wpisach miał niejednokrotnie ostrzegać, że może dojść do protestów.

Muzycy Iced Earth o zamieszkach na Kapitolu

Informacja o udziale Jona Schaffera w zamieszkach na Kapitolu szybko dotarła do pozostałych członków zespołu Iced Earth. Internauci natychmiast zaatakowali grupę w mediach społecznościowych. Wiele osób napisało, że nie będą już wspierać zespołu.

Iced Earth opublikowali oficjalne oświadczenie, w którym potępili szokujące wydarzenia w Waszyngtonie. Formacja nie odniosła się jednak bezpośrednio do zachowania kolegi z grupy.

Mamy nadzieję, że wszyscy biorący udział w zamieszkach tego dnia zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedzą za swoje czyny – napisali muzycy.

RadioZET.pl/tmz.com,interia.pl