Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Joss Stone wyrzucona z Iranu. Władze postanowiły deportować ją z kraju

05.07.2019 11:32

Joss Stone to jedna z najsłynniejszych brytyjskich wokalistek soulowych. W trakcie swojej najnowszej trasy koncertowej piosenkarka postanowiła odwiedzić Iran. Nie została jednak tam ciepło przyjęta. Brytyjka i członkowie jej zespołu zostali zatrzymani przez władze i deportowani z kraju. Dlaczego?

Joss Stone wyrzucona z Iranu władze postanowiły deportować ją z kraju fot. instagram.com/jossstone/

Joss Stone postanowiła wybrać się do Iranu. Jej pobyt na Bliskim Wschodzie szybko się jednak zakończył, ponieważ służby zdecydowały się deportować słynną brytyjską piosenkarkę wraz z całym jej zespołem.

Okazuje się, iż władze obawiały się, że Joss Stone wystąpi publicznie, co jest surowo zabronione w Iranie. Na terenie tego państwa kobiety nie mają prawa dawać publicznego koncertu.

Wokalistka została zatrzymana na irańskim lotnisku. Przykrą sytuację opisała szczegółowo na swoim Instagramie. Przyznała, że nie miała w planach publicznego występu, nie chciała złamać prawa i nie planowała nikogo narażać na niebezpieczeństwo.

Władze Iranu nie uwierzyły Joss Stone i podjęły decyzję o wydaleniu artystki poza granice ich państwa. 32-latka została nawet wpisana na tzw. czarną listę. W swoim wpisie Brytyjka zaznaczyła jednak, że urzędnicy imigracyjni byli niezwykle mili, kulturalni i przyjaźni. Podobno przepraszali ją nawet, iż nie mogą zmienić swojej decyzji przez przepisy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/theguardian.com/PK

Oceń
Tagi