Zamknij

Juan Nelson nie żyje. Basista grupy Ben Harper & The Innocent Criminals miał 62 lata

15.06.2021 09:19
Płomień
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Juan Nelson, basista grupy Ben Harper & The Innocent Criminals nie żyje. Muzyk grał w zespole od 27 lat. Nie podano przyczyny śmierci muzyka.

Juan Nelson nie żyje. Artysta był wieloletnim basistą grupy Ben Harper & The Innocent Criminals. Muzyk miał 62 lata.

Juan Nelson nie żyje

O śmierci artysty poinformował Ben Harper, z którym Nelson grał od 27 lat. Muzyk zamieścili smutną wiadomość na swoim oficjalnym Twitterze.

Ukochany mąż, ojciec, geniusz muzyczny, członek zespołu BHIC od 27 lat i najwspanialszy człowiek, jakiego znałem. Nie da się wyrazić bólu i straty, która nas spotkała słowami. Spoczywaj w chwale nasz Juanie.

Nelson zmarł w środę 9 czerwca w wieku 62 lat. Przyczyna śmierci muzyka nie została jeszcze ujawniona.

Juan Nelson nie żyje. Kim był basista Ben Harper & The Innocent Criminals?

Swój pierwszy występ z Harperem, Nelson zagrał w 1994 roku w Kalifornii. Wówczas rozpoczęła się jego 27-letnia kariera w roli kluczowego członka jego zespołu. Basista jest współautorem kilku utworów na albumach takich jak "Fight for Your Mind", "Diamonds on the Inside", "Both Sides of the Gun" czy "Lifeline".

Córka Nelsona, Naisha rozpoczęła zbiórkę na GoFundMe w imieniu wdowy po muzyku, Katherine. Dziewczyna zbiera pieniądze na wydatki związane między innymi z pokryciem kosztów pogrzebu artysty. Uzbierana kwota szybko przekroczyła cel zbiórki.

Poza Innocent Criminals, Nelson nagrywał z Brendą Russel, Alem WIlsonem, Freddym Jackosnem, czy Charlsem Wrightem.