Zamknij

Juliette Greco nie żyje. Legenda francuskiej piosenki i aktorka miała 93 lata

24.09.2020 09:38
Juliette Greco
fot. SIMON ISABELLE/SIPA/East News

Juliette Greco nie żyje. Słynna piosenkarka, ikona francuskiej piosenki i aktorka zmarła w wieku 93 lat. W ostatnich latach życia zmagała się z problemami zdrowotnymi. W 2016 roku przeszła udar mózgu.

Juliette Greco nie żyje. O śmierci legendarnej piosenkarki i aktorki poinformowała rodzina w specjalnym oświadczeniu, które opublikowała agencja AFP.

Juliette Greco nie żyje. Piosenkarka, ikona francuskiej piosenki i aktorka miała 93 lat

Juliette Greco zmarła w środę, 23 września w wieku 93 lat. Ostatnie lata życia były niezwykle ciężkie dla francuskiej gwiazdy. W 2016 roku przeszła udar mózgu i zakończyła swoją długoletnią karierę. Tego samego roku straciła również jedyną córkę Laurence-Marie.

Juliette Greco zmarła w środę 23 września 2020 roku w otoczeniu rodziny w ukochanym domu w Ramatuelle. Jej życie było niezwykłe — napisała rodzina.

Po przebytym udarze piosenkarka nie ukrywała, że bardzo tęskni za sceną. W niedawnym wywiadzie dla tygodnika „Telerama” przyznała, iż śpiewanie jest sensem jej życia: „Śpiewanie jest całością, to jest ciało, instynkt, głowa”.

W trakcie swojej kariery Juliette Greco nagrała wiele płyt i piosenek. Śpiewała utwory Jacquesa Preverta, Roberta Desnosa, Borisa Viana, Josepha Kosmy, Charlesa Aznavoura, Serge'a Gainsbourga, Leo Ferre, Jacquesa Brela oraz Georgesa Brassensa. Była uznawana za jedną z głównych ambasadorek francuskiej piosenki. Swoją ostatnią trasę koncertową zagrała w 2015 roku.

Juliette Greco była także aktorką. Zagrała w wielu popularnych filmach, ale zasłynęła przede wszystkim z roli Belfegora, czyli upiora z Luwru.

RadioZET.pl/PAP/PK