Zamknij

Eurowizja dla Dzieci już w niedzielę. Mamy szansę na zwycięstwo?

Redakcja
23.11.2017 10:30
Eurowizja dla Dzieci już w niedzielę. Mamy szansę na zwycięstwo?
fot. Youtube (Junior Eurovision Song Contest)

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest organizowany nieprzerwanie od 2003 roku. Polska weźmie w nim udział po raz czwarty. W tym roku naszą reprezentantką będzie 14-letnia Alicja Rega, która zaśpiewa emocjonalną balladę. Czy mamy szansę na zwycięstwo?

Zagłosuj

Czy Polska ma szansę na zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji dla Dzieci?

Liczba głosów:

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Mariam Mamadashvili, odbędzie się w gruzińskim Tbilisi. W konkursie weźmie udział 16 państw, w tym Polska. Impreza organizowana jest przez Europejską Unię Nadawców.

Nasza reprezentantka Alicja Rega wystąpi z numerem dwa i zaśpiewa utwór „Mój Dom”, do którego tekst napisał Marek Kościkiewicz.

Polska ballada cieszy się dużą popularnością w sieci i zyskuje wiele pozytywnych opinii od internautów. Występ preselekcyjny obejrzano na oficjalnym kanale konkursu już blisko 300 tysięcy razy.

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Nasz kraj zadebiutował w imprezie podczas jej pierwszej edycji w 2003 roku. Polska zrezygnowała z udziału w konkursie w latach 2005-2015. W zeszłym roku reprezentowała nas Olivia Wieczorek, która osiągnęła najlepszy dotąd wynik w historii, czyli 11. miejsce.

Transmisja w TV

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 będzie można oglądać w niedzielę, 26 listopada. Transmisja rozpocznie się o godz. 16:00 w TVP2.

RadioZET.pl/PK