Zamknij

Raper Saful dostał nową rolę. Kamil Nożyński ze „Ślepnąc od świateł” zagra w filmie!

Redakcja
09.01.2019 14:25
Kamil Nożyński Saful Dixon37
fot. Youtube (HBOPOLSKA)

Raper Saful, czyli Kamil Nożyński, zdobył ogromną popularność za grę w polskim serialu „Ślepnąc od świateł”. Teraz okazuje się, że artysta dostał kolejną rolę. Zagra w słowackim filmie „Správa — The Report”.

Raper Saful dostał nową rolę. Kamil Nożyński ze „Ślepnąc od świateł” zagra w filmie

Kamil Nożyński, czyli raper Saful, wystąpi w zagranicznym filmie. Artysta dostał rolę w słowackiej produkcji zatytułowanej „Správa — The Report”, której reżyserem jest Peter Bebjak. Gwiazdor serialu „Ślepnąc od świateł” zagra polskiego Żyda przebywającego w obozie koncentracyjnym.

To prawdziwa historia ucieczki z obozu Auschwitz dwóch słowackich Żydów, którzy dostarczyli dowody na to, co się dzieje za murami. Gram członka ruchu oporu, polskiego Żyda, który wraz z grupą innych pomaga Słowakom w ucieczce — powiedział Kamil Nożyński w wywiadzie dla „Wprost”.

Zobacz także

Zdjęcia do filmu powstają w słowackiej Bratysławie oraz w jej okolicach. Saful z Dixon37 pochwalił się na Instagramie zdjęciem ze stolicy Słowacji.

W „Správa — The Report” zagrają także inni polscy aktorzy, m.in. Wojciech Mecwaldowski czy Jacek Beler. Dokładna data premiery filmu pozostaje na ten moment nieznana.

Kamil Nożyński kojarzy się wielu fanom muzyki przede wszystkim jako raper Saful, który występuje razem z warszawską grupą Dixon37. Zespół wydał już kilka studyjnych albumów. Wszystkie z nich pokryły się w naszym kraju złotem. W 2018 roku Saful zadebiutował jako aktor w „Ślepnąc od świateł”, polskim serialu produkcji HBO. Zagrał tam rolę Kuby Niteckiego.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/cgm.pl,wprost.pl/PK