Zamknij

Kamil Sipowicz o ostatnich dniach Kory: „Już się nie komunikowała”

Piotr Krajewski
25.07.2019 14:26
Kamil Sipowicz opowiedział o ostatnich dniach Kory poruszający wywiad męża artystki
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Od śmierci Kory minął już prawie rok. W najnowszym, poruszającym wywiadzie dla „Vivy” jej mąż Kamil Sipowicz opowiedział o ostatnich dniach życia piosenkarki. Gwiazda przez lata zmagała się z chorobą nowotworową.

Kamil Sipowicz o ostatnich dniach życia Kory. Poruszający wywiad

Kamil Sipowicz, mąż Kory, udzielił ostatnio wzruszającego wywiadu dla „Vivy”. W rozmowie z magazynem opowiedział o ostatnich dniach życia wokalistki Maanamu. Wyznał, że był to bardzo trudny czas.

>> Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny [FOTO]

— Przez ostatni tydzień Kora już się nie komunikowała. Człowiek nawet nie wie, czy ta osoba, kiedy jest już nieświadoma, cierpi czy nie cierpi. Nie można tego wyczuć. Pani Magda, która w ostatnich tygodniach najbardziej zajmowała się Korą, twierdzi, że była bardzo szczęśliwa. Mówiła jej nawet, że wstydzi się tego, że czuje się szczęśliwa — powiedział.

Mąż Kory wyznał, że jego żona była świadoma nieuniknionej śmierci i wiedziała, co ją czeka. Para nie rozmawiała jednak o tym, co będzie po jej odejściu.

— Nie rozmawialiśmy o sprawach ostatecznych, czułem, że to nie byłoby dobre terapeutycznie. Kora pracowała, malowała, wiedziała, jak to się skończy, ale z drugiej strony była nadzieja. Był taki potworny moment, wracaliśmy ze szpitala z Gliwic, autem. Już wiedzieliśmy, że… To był koszmar. Ale wprost nigdy o tym nie mówiliśmy. Takie trochę oszukiwanie się. Świadomość ludzi umierających, moja matka miała to samo — dodał Kamil Sipowicz.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła 28 lipca 2018 roku. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Artystka spoczęła na warszawskich Powązkach.

>> Mural Kory w Warszawie. Tak wygląda malowidło z podobizną liderki Maanam [ZDJĘCIA]

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Zagłosuj

Czy słuchasz muzyki Maanamu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/viva.pl/PK