Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Karel Gott ma ostrą białaczkę. Legendarny czeski artysta wyznał, że jest ciężko chory

12.09.2019 14:22

Karel Gott choruje na ostrą białaczkę. Jeden z najsłynniejszych czeskich artystów wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o poważnych problemach zdrowotnych. W ostatnich latach wokalista zmagał się z rakiem węzłów chłonnych.

Karel Gott choruje na ostrą białaczkę legendarny czeski artysta wyznał oświadczenie na temat choroby fot. EAST NEWS

Karel Gott cierpi na ostrą białaczkę. Poważne problemy zdrowotne czeskiego artysty

Karel Gott ma ostrą białaczkę. 80-letni piosenkarz potwierdził informację o poważnych problemach zdrowotnych w oświadczeniu na swoim Facebooku. Artysta zdecydował się na oficjalny komunikat po niepokojących doniesieniach, które pojawiły się w czeskich mediach.

Cztery lata temu zostałem poddany bardzo intensywnemu leczeniu z powodu agresywnego guza. Półtora roku temu stwierdzono u mnie zaburzenie krwiotwórcze w postaci zespołu mielodysplastycznego. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo kilku zabiegów, choroba przekształciła się w ostrą białaczkę — napisał wokalista, który zmagał się w ostatnich latach z rakiem węzłów chłonnych.

Najsłynniejsze piosenki Karela Gotta

Karel Gott jest uznawany przez wielu za najsłynniejszego czeskiego wokalistę w historii. W trakcie swojej muzycznej kariery nagrał ponad 100 albumów studyjnych, które rozeszły się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

Do najsłynniejszych piosenek Karela Gotta należą utwory „Srdce nehasnou”, „Lady Carneval” czy „Tam, kam chodí vítr spát”. Nagrał również niemiecką i czeską wersję piosenki o Pszczółce Mai.

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi