Zamknij

Katarzyna Nosowska w obronie dzików. Zaśpiewała „Małomiasteczkowy” ze swoim tekstem [WIDEO]

Redakcja
10.01.2019 14:35
Katarzyna Nosowska
fot. Mateusz Jagielski/East News

Katarzyna Nosowska słynie ze swoich nietypowych postów na Instagramie. Popularna artystka postanowiła wykorzystać serwis, aby zaapelować o pomoc dzikom, które decyzją Ministerstwa Środowiska mają być masowo zabijane. Nosowska nagrała filmik, w którym śpiewa własny tekst o dzikach w rytm hitu „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło.

Nosowska apeluje na Instagramie o pomoc dzikom WIDEO

Katarzyna Nosowska to kolejna znana gwiazda, która sprzeciwia się masowemu odstrzałowi dzików mającemu odbywać się niedługo w lasach w całej Polsce. Artystka postanowiła w nietypowy sposób zaapelować do swoich ponad 340 tysięcy fanów na Instagramie, aby zaangażowali się w pomoc polskim dzikom i podpisali petycję w ich obronie.

Piosenkarka nagrała krótki filmik, w którym śpiewa wymyślony przez siebie tekst o dzikach w rytm wielkiego przeboju Dawida Podsiadło „Małomiasteczkowy”.

Co komu zawinił dzik, że zagłada czeka dzika? Choć u Brzechwy dziki i zły, to przecież tylko wers wierszyka. Za afrykański pomór świń ukarać chcą leśnego włochacza. Bez dzika to nie będzie ten las, który znam ty i ja od dzieciaka. Dzik nie umie bronić się sam, dzik chce liczyć na Ciebie — śpiewa Katarzyna Nosowska na Instagramie.

Petycja przeciwko odstrzałowi dzików to jedna z możliwości obrony tych zwierząt przed masowymi polowaniami, które mają rozpocząć się już 12 stycznia 2019. Masowe polowania na te zwierzęta mają odbyć się w związku z obawami przed rozprzestrzenieniem się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce.

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK