Zamknij

Katolicy chcą zamknąć studenckie radio. Twierdzą, że to wrogowie Chrystusa promujący satanizm

05.05.2021 15:06
Koncert metalowy
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Radiostacja WSOU z uniwersytetu z New Jersey stała się celem katolickiego ugrupowania. Podczas audycji prowadzący promują między innymi metalowe formacje. Wierzący zarzucają stacji promowanie satanizmu wśród młodzieży.

Radiostacja WSOU nadaje na Uniwersytecie Seton Hall w New Jersey od 1986 roku. Profil stacji jest nastawiony na promowanie muzyki rockowej i metalowej. Treści prezentowane podczas audycji nie podobają się tamtejszym katolikom.

Katolicy chcą zamknąć studenckie radio promujące muzykę metalową

W New Jersey powstała grupa wierzących, którzy chcą zamknięcia stacji. Twierdzą, że metal jest "szatański" i sprzeczny z wartościami uniwersytetu.

Richard Smaglick założyciel grupy katolików określających się mianem "Shutdown WSOU" wzywa stację do całkowitego przeformatowania lub likwidacji.

"To jest uniwersytet katolicki. Katolickie uniwersytety w Ameryce straciły z oczu swoją misję. To straszne, że katolicki uniwersytet promuje satanizm w grupie docelowej 12-latków na największym rynku medialnym w Ameryce Północnej. To się musi skończyć" - oświadcza Smaglick w rozmowie z News12.

Katolicy przeciw studenckiej rozgłośni: "To promowanie satanizmu"

Rzecznik uczelni Seton Hall odpowiedział na zarzuty, wyjaśniając, że ramówka jest regularnie konsultowana również z duchownymi.

"Rada nadzorcza radia WSOU złożona ze studentów, absolwentów oraz duchownych i administratorów Seton Hall University regularnie spotyka się, analizując ramówkę radiostacji i standardy, które powinna przyjąć. Celem jest zapewnienie, że WSOU będzie realizować swoją misję i przyjęte cele przestrzegając ustalonych reguł. Dalsze włączanie i integracja katolickiej misji w szerokiej ramówce WSOU zawsze jest priorytetem" - tłumaczą władze WSOU.

Reprezentanci "Shutdown WSOU" stworzyli nawet stronę internetową, na której publikują "dowody" na szkodliwość stacji. Podają za jej pośrednictwem przykłady szerzenia satanizmu, czarnej magii, a nawet idei ludobójstwa wśród chrześcijan. Większość "dowodów" to analiza i interpretacja cytatów pochodzących z metalowych utworów.

RadioZET.pl/consequence.net/shutdownwsou.com