Katy Perry skopiowała utwór Ani Wyszkoni? Jest komentarz polskiej gwiazdy!

08.02.2018 12:10

Jeden wpis na Twitterze wywołał niemałą burzę w sieci. Kilka tygodni temu pewna użytkowniczka portalu zauważyła podobieństwo nowego utworu Katy Perry do piosenki Ani Wyszkoni z 2009 roku. Polska piosenkarka postanowiła w końcu skomentować całą sytuację.

Katy Perry skopiowała utwór Ani Wyszkoni? Jest komentarz polskiej gwiazdy! fot. FaceToFace/REPORTER/East News, Grzegorz Bukala/REPORTER
Zagłosuj

Czy Katy Perry skopiowała Anię Wyszkoni?

Wystarczył jeden post w mediach społecznościowych, aby rozpocząć lawinę komentarzy nie tylko w polskim internecie. O ogromnym podobieństwie utworu „Bigger Than Me” Katy Perry z wydanej w 2017 roku płyty do singla „Lampa i sofa” Ani Wyszkoni pisały nawet zagraniczne media.

Internauci szybko podchwycili temat i zaczęli dokładnie porównywać obie piosenki. Większość z nich uznała, że kompozycje wykorzystują identyczną linię melodyczną, a amerykańska gwiazda dopuściła się plagiatu.

Wyszkoni komentuje

Polska artystka zdecydowała się ostatnio skomentować całą sprawę. W rozmowie z „Faktem” przyznała, że słyszy podobieństwo między utworami.

— Nie chcę tej sytuacji oceniać. W muzyce było naprawdę już wszystko. Niewykluczone, że producenci szukają inspiracji w mniejszych krajach, ale też mógł być to po prostu przypadek — powiedziała Ania Wyszkoni i dodała: — Nawet jeśli ktoś zainspirował się tym utworem, to jest to dla mnie miłe, bo melodię stworzyłam sama. Jeśli inspirują się nią gwiazdy światowego formatu, to jest to pewnego rodzaju wyróżnienie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń