Zamknij

Katy Perry została zgwałcona? Kesha oskarża o to słynnego producenta

Redakcja
14.06.2018 12:15
Katy Perry
fot. Neil Rasmus/BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Piosenkarka Kesha, znana m.in. z wielkiego przeboju „Tik Tok”, kontynuuje batalię sądową z producentem muzycznym Dr. Luke’m. Do internetu wyciekły informacje na temat wiadomości, którą Kesha wysłała Lady Gadze. Piosenkarka napisała w niej, że Dr. Luke miał zgwałcić Katy Perry.

Katy Perry została zgwałcona? Tak twierdzi Kesha

Kesha oskarża Dr. Luke’a, słynnego producenta muzycznego, o zgwałcenie Katy Perry, z którą mężczyzna wielokrotnie współpracował. W lutym 2016 roku piosenkarka wysłała wiadomość tekstową z taką informacją do innej gwiazdy muzyki — Lady Gagi.

Producent zaprzeczył oskarżeniu. Jak czytamy na stronie internetowej magazynu „Billboard”, prawnicy Dr. Luke’a poinformowali, że Katy Perry osobiście potwierdziła, iż żaden gwałt nie miał miejsca. Piosenkarka nie zdecydowała się jednak na ten moment na publiczne oświadczenie.

Kesha
fot. Polaris/East News

Sprawa gwałtu pojawia się w treści dokumentów złożonych przez Keshę w sądzie. Przypomnijmy, że w 2014 roku Kesha złożyła pozew przeciwko producentowi muzycznemu Dr. Luke’owi, z którym współpracowała przy tworzeniu swoich dwóch studyjnych albumów „Animal” i „Warrior”. Artystka oskarżyła mężczyznę o molestowanie seksualne oraz znęcanie się psychiczne i fizyczne. Producent nie przyznał się do winy, a Kesha ostatecznie przegrała sprawę.

Dr. Luke pozwał piosenkarkę o zniesławienie i zapowiedział walkę o odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/variety.com,billboard.com/PK