Zamknij

Kayah i Bregovic wracają! Przygotowali niespodziankę z okazji 22-lecia wydania wspólnej płyty

26.10.2021 15:27
Kayah & Bregovic
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kayah i Bregovic wracają na trzy koncerty z okazji 22-lecia wydania wspólnej płyty. Sprawdź, gdzie i kiedy zagrają swoje nieśmiertelne przeboje.

Kayah i Goran Bregovic podjęli współpracę pod koniec lat 90. Jej efektem jest kultowa dzisiaj płyta z 1999 roku - "Kayah i Bregovic", na której znajdziemy hity takie jak "Śpij kochanie, śpij" czy "Byłam różą".

Kayah i Bregovic wracają z niespodzianką dla fanów

Muzyka na krążku łączyła współczesne popowe brzmienia z bałkańskim folklorem i tradycjami, które pielęgnuje w swoich muzycznych dziełach Bregovic. Album sprzedał się w Polsce w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i okazał się jednym z największych muzycznych sukcesów komercyjnych lat 90. w naszym kraju.

Od wydania materiału mijają 22 lata. Mimo upływu czasu, utwory z albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń. Wyjątkowa energia, którą na scenie tworzy ten polsko-bałkańskiego duet, udziela się każdemu.

Kayah i Bregovic zdecydowali, że zagrają niedługo trzy specjalne koncerty. Odwiedzą Katowice, Trójmiasto oraz Warszawę.

Jak komentuje Kayah:

Tego, co przeżywamy na wspólnych koncertach z Goranem Bregovićem i naszymi kochanymi Góralami, nie da się właściwie z niczym porównać. Publiczność jest tak fantastyczna i zaangażowana - dostajemy od nich całą masę pozytywnej energii. Niesamowicie jest obserwować, ile radości oraz wzruszeń przeżywają.

Kayah i Bregovic - koncerty. Gdzie i kiedy wystąpi duet?

  • 27.10 - Katowice - Spodek
  • 28.10 - Gdańsk/Sopot - Ergo Arena
  • 29.10 - Warszawa - Torwar

Bilety na koncerty można nabyć za pośrednictwem strony eventim.pl. Ceny rozpoczynają się od 149 złotych w Katowicach i 169 złotych w Warszawie oraz Gdańsku.