Zamknij

Kayah i Nick Sinckler z "Kochaj Różnym Być". "Tęcza jest kompletna, gdy składa się z wielu barw"

11.06.2021 10:26
Kayah
fot. Mateusz Jagielski/East News

Kayah i Nick Sinckler zapraszają do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły. Singiel „Kochaj różnym być” zostanie hitem lata 2021?

Kayah i Nick Sinckler stworzyli przebojowy, taneczny utwór, ale muzyka w nim to nie wszystko. Tekst piosenki niesie ze sobą ważny przekaz, szczególnie w dobie uprzedzeń, popularności instagramowych filtrów i kolorowych magazynów faworyzujących określony kanon piękna.

Kayah i Nick Sinckler w utworze "Kochaj Różnym Być" szerzą miłość i tolerancję

Kayah i Nick pragną tchnąć w ludzi nadzieję, dodać otuchy i odwagi, by nie silić się na bycie tym – kim się nie jest oraz by nie starać się wpasowywać w narzucane kanony i stereotypy, bo właśnie w różnorodności tkwi prawdziwe piękno. A wtedy, gdy kocha się siebie samego – można w pełni pokochać cały świat.

Kayah opowiada o utworze słowami:

Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego.

Podobne zdanie ma Nick Sinckler, który podkreśla, że mimo różnic powinniśmy być wobec siebie równi.

Wszyscy jesteśmy różni, ale marzy mi się, byśmy również zawsze byli RÓWNI. Nasz utwór „Kochaj różnym być” ma dawać siłę, wiarę i nadzieję na to, że tak właśnie będzie. W temacie równych szans jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze! Praca przy tym utworze wśród tylu wspaniałych ludzi utwierdziła mnie w tym przekonaniu. To była kolejna lekcja! Chciałbym, żeby ten utwór pobudzał wszystkich do działania i dawał siłę tym wszystkim, którzy jej potrzebują.

Do wystąpienia w klipie zaproszonych zostało wielu nietuzinkowych gości. Zarówno tych znanych, jak Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg czy Adam Wdówka z programu „Down the road”, jak i mniej znanych. Wystąpiły osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, osoby w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, hetero i nieheteronormatywne, pary, single, rodziny, przyjaciele.

Patricia Kazadi, Michał Piróg, Mery Spolsky w klipie "Kochaj Różnym Być"

Kayah wyjaśnia, skąd taki pomysł:

Zależało nam bardzo, by w klipie pokazać różnorodnych ludzi i sfilmować ich dokładnie takimi, jacy są. Uruchomiliśmy nasze telefony. Zapraszaliśmy znajomych i znajomych naszych znajomych. Założenie było jedno: Kochani, wpadacie tak ubrani, uczesani i umalowani, jak chcecie się pokazać w klipie. Nie stylizujemy Was, nie wymyślamy. Tak jak wchodzicie do studia, tak wyglądacie w klipie.

Puszczamy Wam utwór, a Wy robicie, co chcecie. W pełni pozostając sobą. Energia, pozytyw i cała masa dobrych wibracji, jakie temu nagraniu towarzyszyły, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gwarantuję Wam, że moglibyśmy wypuścić kilkadziesiąt teledysków, każdy z innym bohaterem i byłyby to cudowne, chętnie oglądane filmiki, bo każda z występujących osób dała z siebie 200%. Mam nadzieję, że ta energia udzieli się także i Wam.

Autorem klipu, zdjęć i montażu, a także zdjęcia promocyjnego jest Krzysztof Szlęzak, współpracujący z Kayah przy wielu jej ostatnich projektach muzycznych. Okładkę singla stworzył Jakub Nurczyk, który udostępnił także swoje studio Black Heart Space do nagrania klipu.

Melodię do utworu jest autorstwa Nicka Sinckler’a i Adam Joseph’a, słowa napisała Kayah wraz z Michałem Kubasiewiczem, a za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest duet Seb Skalski i Piotr Zabrodzki – laureaci nagrody Fryderyk, współpracujący już wcześniej z Nick’iem. Masteringiem utworu zajął się DJ Eprom.