Zamknij

Kazik znów ostro o polityce. Nowa piosenka "Noże i pistolety" [WIDEO]

09.06.2020 12:11
Kazik Noże i pistolety nowa piosenka znów ostro o polityce wideo teledysk
fot. Youtube

Kazik zaprezentował teledysk do nowej piosenki „Noże i pistolety”, która promuje jego najnowszy album zatytułowany „Zaraza”. W utworze lider Kultu po raz kolejny nawiązuje do polityki. „Władza prostytutka dla ludu gaz i kule ma” — śpiewa Kazik.

Kazik powrócił z nową płytą „Zaraza”, pierwszym solowym albumem od ponad 10 lat. Długo wyczekiwany krążek lidera zespołu Kult ukazał się na początku czerwca i pokrył się złotem jeszcze przed oficjalną premierą.

Wszystko za sprawą piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój”, która podbiła serca polskich słuchaczy. W maju nawiązujący do Jarosława Kaczyńskiego utwór znalazł się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki, ale głosowanie niedługo później anulowano. Decyzja wywołała ogromny skandal, a stację opuściło wielu znanych dziennikarzy. Kazik zaprezentował właśnie oficjalny teledysk do kolejnej piosenki odnoszącej się do polityki.

Kazik w nowej piosence Noże i pistolety

Kazik opublikował teledysk do utworu „Noże i pistolety”, który znalazł się na jego najnowszej płycie „Zaraza”.

Podobnie jak w przypadku hitu „Twój ból jest lepszy niż mój”, artysta ponownie nawiązuje do polityki i obecnych kłopotów gospodarczych. Kazik kreuje niepokojącą wizję przyszłości, w której ludzie będą protestować na ulicach i zmagać się z poważnymi problemami finansowymi.

Sklepy zabijane deskami, które chronią je, stoją cali w nędzy, a obok leje się krew, władza prostytutka dla ludu gaz i kule ma, boi się, bo minę dobrą do swej złej gry ma, noże i pistolety, co tylko kto tam ma, na życie gdy zabraknie każdemu wokół nas (…) Tłum wyjdzie na ulicę, gdy przyjdzie na to czas — słyszymy w piosence „Noże i pistolety”.

Kazik Staszewski w rozmowie z Szymonem Majewskim

Kazik pojawił się w programie "Nie mam pytań" Szymona Majewskiego. W trakcie rozmowy na antenie Radia ZET wokalista opowiedział o nowej płycie, utworze "Twój ból jest lepszy niż mój" i aferze w Trójce.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl