Zamknij

Kazik klęka przed warszawskim ratuszem w nowym teledysku. W klipie zobaczymy też mamę muzyka [WIDEO]

23.06.2021 17:22
Kazik Staszewski
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Kult zaprezentował nowy klip do utworu "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki". Jak to bywa od początku działalności zespołu, również ten teledysk może wywołać kontrowersje. 

Kult to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów, które nadal koncertują i wydają płyty. Formacja 28 maja opublikowała materiał zatytułowany "Ostatnia płyta", chociaż grupa zapewnia, że nie oznacza to końca jej kariery.

Kult z klipem "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki"  

Krążek promował między innymi singiel "Wiara", którym artyści uderzyli w kler. Czarno-biała produkcja nawiązywała między innymi do pedofilii w Kościele katolickim. W sieci pojawił się kolejny klip, który także zaczął już budzić kontrowersje.

Kult opublikował teledysk do utworu Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki", w którym po raz kolejny komentuje polską rzeczywistość. Tym razem formacja zwróciła uwagę na działania urzędów.

W tekście utworu padają słowa:

Dajcie mi zbudować dom na tej ziemi, którą mam.
Dajcie mi zbudować gniazdo, to jest także, także moje miasto.

Odnoszą się one do procedur, które trzeba przejść, żeby móc korzystać nawet ze swojej własności. W klipie Kazik śpiewa przytoczone wersy i klęka przed warszawskim ratuszem.

Co ciekawe, w teledysku wystąpiła również mama Kazika Staszewskiego - Krystyna. Cały klip możecie obejrzeć poniżej: