Zamknij

Kazimierz Kowalski nie żyje. Słynny śpiewak operowy zmarł w wieku 70 lat

02.08.2021 08:54
Kazimierz Kowalski
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Kazimierz Kowalski nie żyje. Śpiewak operowy zmarł w wieku 70 lat. Był wieloletnim solistą, a później także dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi. Pracował także jako prezenter radiowy.

Kazimierz Kowalski nie żyje. Śpiewak operowy i dyrektor naczelny łódzkiego Teatru Wielkiego zmarł 1 lipca w wieku 70 lat, zaledwie dwa dni po swoich urodzinach.

Kazimierz Kowalski nie żyje. Śpiewak operowy zmarł w wieku 70 lat

Informację o śmierci Kazimierza Kowalskiego przekazały Program I Polskiego Radia i Radio Łódź, z którymi artysta od wielu lat współpracował. Przyczyna zgonu śpiewaka operowego nie została ujawniona.

Z przykrością informujemy, że zmarł Kazimierz Kowalski - śpiewak, artysta, nasz wieloletni przyjaciel, prowadzący muzyczne audycje, miłośnik muzyki operowej i operetkowej – napisała Jedynka Polskiego Radia na Facebooku.

Artysta ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W 1976 został solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, a w latach dziewięćdziesiątych dyrektorem naczelnym i artystycznym instytucji.

W 1998 roku stworzył Festiwal Operowo-Operetkowy, który odbywa się w Ciechocinku po dziś dzień. Występował w wielu programach telewizyjnych. Pracował także jako prezenter radiowy – od 2000 roku prowadził audycje w Programie I Polskiego Radia, a później także w Radiu Łódź.

W 2021 roku obchodził 50 lat działalności artystycznej.

RadioZET.pl/plejada.pl,tvn24.pl