Zamknij

Keith Flint nie żyje. Tak wyglądał jego ostatni koncert z The Prodigy [WIDEO]

Redakcja
05.03.2019 10:33
Keith Flint nie żyje tak wyglądał jego ostatni koncert z The Prodigy WIDEO
fot. Evgeniy Filippov/SPUTNIK Russia/East News

Keith Flint nie żyje. Jego zespół potwierdził, że słynny artysta popełnił samobójstwo. Na początku lutego Keith Flint zagrał swój ostatni koncert z The Prodigy. Tak wyglądały jego ostatnie chwile na scenie.

Keith Flint nie żyje. Nagrania z ostatniego koncertu wokalisty The Prodigy

Keith Flint nie żyje. W poniedziałek cały świat obiegła szokująca informacja o samobójstwie wokalisty The Prodigy.

Okazuje się, że zaledwie kilka tygodni wcześniej The Prodigy występowali w Australii i Nowej Zelandii, gdzie promowali najnowszy album „No Tourists”.

>> Keith Flint - kim był frontman The Prodigy i dlaczego zmarł? [PRZYCZYNA ŚMIERCI]

5 lutego Keith Flint zagrał swój ostatni koncert z zespołem, który odbył się w mieście Auckland. W sieci nie brakuje nagrań z tego występu. Tak wyglądały ostatnie chwile Flinta na scenie.

Keith Flint był najbardziej charakterystyczną postacią grupy The Prodigy, jednego z najsłynniejszych brytyjskich zespołów elektronicznych, który zdobył sławę na całym świecie. Ich twórczość to mieszanka wielu gatunków muzycznych, m.in. rave, techno, big beat czy breakbeat hardcore.           

Grupa powstała w 1989 roku i wydała siedem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Do największych przebojów The Prodigy należą hity „Firestarter”, „Breathe” i „Omen”. Brytyjska formacja była nominowana m.in. do dwóch prestiżowych nagród Grammy.

The Prodigy wielokrotnie występowali w Polsce. Ich ostatni polski koncert odbył się na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2016 roku.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK