Zamknij

Keith Flint nie żyje. Wokalista The Prodigy na ostatnim zdjęciu przed śmiercią [FOTO]

Redakcja
05.03.2019 11:19
Keith Flint nie żyje wokalista The Prodigy na ostatnim zdjęciu przed śmiercią FOTO
fot. SPUTNIK/EAST NEWS

Keith Flint nie żyje. W poniedziałek świat muzyki obiegła smutna wiadomość o śmierci wokalisty The Prodigy. Okazuje się, że w ostatnich dniach życia słynnego muzyka działo się naprawdę wiele. Do internetu trafiło także ostatnie zdjęcie Keitha Flinta.

Keith Flint nie żyje. W poniedziałek rano wokalista The Prodigy został znaleziony martwy w swoim domu na terenie Anglii. Popełnił samobójstwo w wieku 49 lat.

Keith Flint nie żyje. Ostatnie dni i zdjęcie wokalisty The Prodigy przed śmiercią

W ostatnich dniach życia wokalisty The Prodigy działo się naprawdę wiele. Okazuje się, że Keith Flint rozstał się niedawno ze swoją żoną — japońską DJ Mayumi Kai, z którą był związany od 2006 roku. Kilka dni przed śmiercią artysta wystawił także na sprzedaż ich wspólny dom.

Do internetu trafiło również ostatnie zdjęcie Keitha Flinta, które zrobiono zaledwie dwa dni przed jego śmiercią. W sobotę rano gwiazdor The Prodigy wziął udział w 5-kilometrowym biegu w hrabstwie Essex. Wokalista podobno był w świetnej formie i osiągnął swój rekord życiowy, czyli 21 minut.

Keith Flint był najbardziej charakterystyczną postacią grupy The Prodigy, jednego z najsłynniejszych brytyjskich zespołów elektronicznych, który zdobył sławę na całym świecie. Ich twórczość to mieszanka wielu gatunków muzycznych, m.in. rave, techno, big beat czy breakbeat hardcore.

>> Tak wyglądał ostatni koncert Keitha Flinta z The Prodigy [WIDEO]

Grupa powstała w 1989 roku i wydała siedem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Do największych przebojów The Prodigy należą hity „Firestarter”, „Breathe” i „Omen”. Brytyjska formacja była nominowana m.in. do dwóch prestiżowych nagród Grammy.

The Prodigy wielokrotnie występowali w Polsce. Ich ostatni polski koncert odbył się na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2016 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/express.co.uk/PK