Zamknij

Keith Flint nie żyje. Zakończono śledztwo w sprawie śmierci gwiazdy The Prodigy

Piotr Krajewski
08.05.2019 17:24
Keith Flint nie żyje zakończono śledztwo w sprawie śmierci gwiazdy The Prodigy
fot. Evgeniy Filippov/SPUTNIK Russia/East News

Keith Flint zmarł 4 marca. W sprawie zgonu muzyka The Prodigy trwało śledztwo, które miało ustalić dokładną przyczynę śmierci. Początkowo informowano, że 49-latek popełnił samobójstwo. Teraz okazuje się, iż śledczy nie są w stanie jednoznacznie tego stwierdzić.

Keith Flint nie żyje. Nowe informacje na temat przyczyny śmierci

Keith Flint został znaleziony martwy 4 marca w swoim domu w hrabstwie Essex w Anglii. Początkowo informowano, że policjantom udało się ustalić przyczynę śmierci muzyka. 49-latek miał popełnić samobójstwo poprzez powieszenie, a śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia.

Przez kolejne tygodnie trwało śledztwo, w trakcie którego przeprowadzono badania toksykologiczne i dokładną sekcję zwłok. Teraz Koroner Caroline Beasley-Murray przekazała brytyjskim mediom oficjalny raport. Okazuje się, że przyczyna śmierci Keitha Flinta z The Prodigy pozostaje niejasna.

Rozważałam samobójstwo jako przyczynę śmierci, ale aby dojść do takiego wniosku, musiałabym znaleźć dowody, które potwierdziłyby celowe działanie pana Flinta. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy samobójstwo. Nigdy nie dowiemy się, co działo się wtedy w jego głowie, dlatego też zamierzam ogłosić orzeczenie otwarte — stwierdziła koroner.

Poinformowano również, że w chwili śmierci Keith Flint miał we krwi alkohol, kokainę i kodeinę.

Keith Flint był najbardziej charakterystyczną postacią grupy The Prodigy, jednego z najsłynniejszych brytyjskich zespołów elektronicznych, który zdobył sławę na całym świecie. Ich twórczość to mieszanka wielu gatunków muzycznych, m.in. rave, techno, big beat czy breakbeat hardcore.

>> Tak wyglądał ostatni koncert Keitha Flinta z The Prodigy [WIDEO]

Grupa powstała w 1989 roku i wydała siedem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Do największych przebojów The Prodigy należą hity „Firestarter”, „Breathe” i „Omen”. Brytyjska formacja była nominowana m.in. do dwóch prestiżowych nagród Grammy.

The Prodigy wielokrotnie występowali w Polsce. Ich ostatni polski koncert odbył się na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2016 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/theguardian.com/PK